Навігатор на 22-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 22-те січня: куди піти у Києві

Сьогодні в Україні відзначається День Соборності. Цьогоріч виповнюєтьяс 100 років з проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. Детальну програму заходів дивіться тут. Крім того, вас чекає багато актуальних, мистецьких та пізнавальних подій. 

Хода пам’яті з ушанування перших загиблих Героїв Небесної Сотні

Запрошують вшанувати пам’ять перших загиблих учасників Революції Гідності – Героїв Небесної Сотні: Сергія Нігояна, Михайла Жизневського, Романа Сеника та Юрія Вербицького.
Початок о 13.00. Рух ходи відбудеться за таким маршрутом: від Лядських воріт (там було розміщено блокпост 3-ї барикади, на якому чергував Сергій Нігоян) по вулиці Хрещатик у бік Європейської площі та далі по вулиці Михайла Грушевського до стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського й Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (до 2016 року Національної парламентської бібліотеки).
У межах ходи відбудуться панахида за першими полеглими біля пам’ятного знака на честь Героїв Небесної Сотні на вулиці Михайла Грушевського, запалення лампадок і покладання квітів до меморіальних дощок майданівців.

Пам'ятаємо: Аеропорт. Виставка живопису Олега Дробоцького

До річниці завершення оборони Донецького аеропорту у приміщенні Національного військово-історичного музею України розпочне роботу виставка "Аеропорт". Усі полотна, які експануватимуться у НВІМУ, належать пензлю художника, студента Львівської національної академії мистецтв, лауреата багатьох мистецьких конкурсів Олега Дробоцького: натхненням для картин послужили знімки фотографа Сергія Лойка. 
Відкриття виставки відбудеться за участю автора картин, куратора виставки та кількох гостей, пов'язаних з сюжетами полотен.

Коли: о 13.00 
Де: Національний військово-історичний музей України, 
Вхід вільний​

«Міф та божевілля». Презентація роману про Євромайдан у Києві

“Міф та божевілля” – особливий художній погляд на події Революції Гідності, поєднання міфології з документальною хронологією.

Гостросюжетна драматична історія про пошуки нацією своєї ідентичності. Головні герої роману, посланці сходу та заходу України, переборюючи тяжкі випробування, усвідомлюють, що мусять об'єднатися, щоб знищити загрозу, яка нависла над ними та їхньою країною. Презентація українського перекладу "Міф та Божевілля" Даніеля Григорчука розпочинається у День Соборності та продовжиться для різних цільових аудиторій у Києві:

Коли: о 18.00
Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану. Будинок Федерації профспілок, Майдан Незалежності, 2
Вхід вільний

Вечір з мистецтвом: Відкриття живописного проекту Петра Бевзи «До світла»

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків представляє живописний проект Петра Бевзи «До світла», котрий об’єднує творчі пошуки мистця протягом 2014-18 років.  Вітальна «праця зі світлом» – основа мистецького кредо Петра Бевзи. Особлива увага приділяється сув`язі простору і кольору через світло, де віднайдено відчуття просторової нескінченності – «простору світла». Картини Бевзи створюють враження не-обмеженого розширення масштабу. Кольори виступають мов істотні події такої ж екзистенційної природи як і самі речі. 

Коли: о 18.30
Де: Національний музей Тараса Шевченка, бул. Шевченка, 12
Вхід вільний

Вечір корисний: Воркшоп із швидкочитання

З нагоди виходу книжки «Прорив у швидкості читання» Пітера Кампа Святослав Вікторенко, психолог, тренер з розвитку швидкочитання та пам'яті, розкаже про швидкочитання, основні його правила та методики, а також про те, як ефективно працювати з великими масивами інформації.

Коли:  о 18.30
Де: Книгарня "Є", вул. Лисенка, 3
Вхід вільний

Вечір пізнавальний: Київські адреси «Розстріляного Відродження»

Віртуальна екскурсія Києвом 20-х і 30-х років. Ви дізнаєтесь, в яких будинках жили письменники, якими вулицями ходили, де і з ким збиралися і спілкувалися, як виглядали їхні оселі, де відбувалися найважливіші події їхнього життя. Побачите Київ – місто початку минулого сторіччя очима самих письменників та їх героїв. Дізнаєтесь про останні дні життя письменників у Києві із спогадів їхніх дружин, друзів та агентурних донесень, що зберігаються в архівах СБУ. Окрема сторінка – дружини письменників, музи митців за життя та берегині їхньої творчості і пам'яті після загибелі. Лектор  -  Алла Бондаренко, Член Всеукраїнської Асоціації Гідів, екскурсовод.

Коли: о 18.45
Де: вул. Межигірська, 21 (м. Контрактова площа), Українська книгарня Смолоскип 
Вхід вільний. Благодійний внесок за бажанням.

Вечір з сучасним артом: виставка «Дорослий досвід»

Свої роботи показують студенти та випускники Школи сучасного мистецтва. За словами кураторки Вікторії Бурлаки, кожен з учасників виставки пропонує своє розуміння дорослого досвіду – від чогось грайливо-сексуального, до складних метафор життєвого шляху. А деякі необхідність дорослішання взагалі заперечують – і мають на це повне право, життя в ілюзії виглядає комфортним і безпечним.

Коли: о 19:00
Де: Інститут проблем сучасного мистецтва, вул. Є. Коновальця, 18Д
Вхід вільний

Вечір музичний: Ніна Матвієнко та ансамбль «Київська камерата»

У виконанні Національного ансамбль солістів «Київська камерата» та солістів Ніни Матвієнко, Богдани Півненко (скрипка), Богдани Галасюка (гобой) та Тетяни Журавель  (сопрано) прозвучать твори українських композиторів Д. Ботнянського, М. Березовського, Ю. Шевченка, З. Алмаші, українські народні пісні в обробках Г. Гаврилець і М. Скорика. Також на концерті відбудеться світова прем'єра Євгена Станкович – Камерна симфонія №13 «Максим Березовський» для гобоя і оркестру. 

Коли: о 19.00
Де: Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-300 грн.​

Вечір освітній: «У просторі паперу: Графіка»

Для повноцінного розуміння витвору мистецтва необхідно знання й розуміння засобів художньої виразності. Саме від інструментарію, що використовує живописець, графік або скульптор, залежить творче сприйняття твору. Курс мистецтвознавиці Олени Боримської навчить вас орієнтуватись у різноманітних пластичних системах мистецтва та його еволюційному розвитку. 

Коли: о 19.00
Де: M17 Contemporary Art Center, вул. Антоновича 102-104
Вартість квитка: 100 грн.​

Вечір в кіно: документальне "Завтра"

Знімальна група вирушає до десяти країн світу у пошуках можливих рішень задля запобігання глобальної екологічної катастрофи. Експедиція зустрічається з фахівцями з різноманітних сфер - від сільського господарства до освіти. Зібравши воєдино думки, ідеї та проекти, що базуються на відповідальному споживанні природних ресурсів та людській кооперації, фільм показує, яким може бути суспільство майбутнього.

Коли: о 19.30
Де: IZONE, Набережно-Лугова, 8 (7 хв. від метро Т.Шевченка)
Вхід вільний.