Як у Києві відзначають День Соборності [програма]

Як у Києві відзначають День Соборності [програма]

До Дня Соборності України – 100-ї річниці Акта Злуки Української  Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, який  відзначають 22 січня, у столиці відбудеться низка урочистих та святкових  заходів. 

Цього дня за участю керівництва держави та  міста відбудеться урочисте покладання квітів до пам’ятників Т. Г  Шевченку та М. С. Грушевському.  Крім того, тривають урочистості у районах Києва за участю  представників органів виконавчої влади, органів місцевого  самоврядування, учасників антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, громадських і релігійних організацій, представників закордонного українства, діячів науки та культури та інших.

О 8.00 на мосту ім. Є. Патона розпочнеться молодіжна акція «Живий ланцюг  соборності», а також мирне зібрання «День Соборності України».  Учасники акції символічно об'єднують береги Дніпра «живим ланцюгом» на мосту Патона в Києві, рухаючись назустріч двома колонами —  з лівого берега (символізує Українську Народу Республіку) та з правого берега (символізує Західно-Українську Народну Республіку).
Відбудеться вже 12-тий Живий Ланцюг соборності на мосту Патона. Захід передбачає цілу низку  активностей, родзинкою традиційно стане 30-метровий державний прапор, який утворять учасники акції.
Збір учасників починається о 7:30 біля двох локацій:
 - на лівому березі біля останньої перед мостом зупинки громадського транспорту,
- на правому березі біля колоннади при вході на міст Патона
Усім охочим учасникам волонтери будуть розфарбовувати обличчя в кольорах державного прапора. Опісля акції відбудеться конкурс із визначенням трьох переможців із найкреативнішим та найсимпатичнішим малюнком на обличчі, котрим будуть вручені призи.

Із 8:00 до 19:00, на Софійській площі відбудеться  святковий захід до 100-річчя проголошення Акта Злуки Української  Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки.

До 100-річчя Акту Злуки факультет історії КНУ ім. Т. Шевченка запрошує на Урочисту Академію «Акт Злуки УНР і ЗУНР – втілення ідеї соборності й національної консолідації України: досвід та уроки. До 100-річчя Акту Злуки». Академія триватиме з 10.00 до 14.00 в в Залі засідань Вченої ради КНУ і. Т. Шевченка (вул. Володимирська, 60). 

З нагоди 100-річчя проголошення Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки в єдину незалежну державу Укрпошта випустить поштову марку та маркований аркуш. На маркованому аркуші, що складається із 8 марок, надруковані написи: «Однині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина і Угорська Україна)  і Наддніпрянська Велика Україна.

О 12.00 відбудеться урочисте відкриття виставки «Україна соборна», яку підготував Музей історичного центру міста Києва до 100-річчя з дня проголошення Акта злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки Учасники: керівники  Шевченківської РДА в м.Києві, громадськість району, учнівська та студентська молодь. Місце проведення: Київський Будинок вчених НАН України, вул. Володимирська, 45а.

До 15 лютого на Майдані Незалежності триватиме інформаційно-виставковий проект «100 років боротьби».

22 січня організують слайд-бесіду «Моя Батьківщина» у Публічній бібліотеці імені Лесі Українки.

У Міській спеціалізованій молодіжній бібліотеці «Молода гвардія»  організують книжкову виставку «Український шлях до Незалежності від  Революції до Соборності», яка триватиме до 28 січня.

У Національному історико-архітектурному музеї «Київська фортеця» триває  фотовиставка до Дня Соборності України, яка працюватиме до 31 січня. Також о 16.00 тут відбудеться святковий концерт "Наша любов тобі, Україно!". Вихованці студії естрадного вокалу Київського міського будинку учителя виконають патріотичні пісні українських авторів.

О 15.00 у критій  частині Володимирського ринку (вул. Антоновича, 115) презентують тематичну фотовиставку. Перша її частина присвячена 100-річчю Соборності України зі  світлинами українського «Живого ланцюга» як символу  єдності східних і західних земель України.  Друга частина фотовиставки, «Повертайся живим», розповідає про два періоди  української армії, а саме: період початку АТО та оновлену армію сьогодення. Адже бійці так само, як і їхні прадіди 100  років тому, відстоюють соборність і незалежність України. Організаторами фотовиставки виступили КМДА,  Управління комунікацій та преси Міністерства Оборони України, КП «Володимирський ринок».

В Національному музеї історії України до 31 січня триває виставка «Лицарям Української Народної Республіки присвячується». Показують, зокрема, оригінальний документ  – Акт Злуки 1919 року.

У січні у читальному залі Державного архіву м. Києва та на офіційному  сайті архіву проведуть виставку архівних документів «До 100-річчя Акта  Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної  Республіки».

Окрім того, протягом січня у столиці проводяться науково-просвітницькі, виховні заходи, присвячені висвітленню історії української державності: засідання за круглим столом, наукові читання, лекції, виставки дитячих малюнків, конкурси плакатів, патріотичні акції, флешмоби та екскурсії історичними місцями столиці тощо.

У місцях проведення загальнодержавних заходів буде забезпечено  чергування бригад екстреної медичної допомоги, охорону громадського  порядку та святкове оформлення.

На час підготовки та проведення заходів, у разі необхідності, обмежать  рух транспорту та внесуть зміни в роботу міського пасажирського транспорту загального користування.