Шляхом Тернополя: на Київраду можуть подати до суду через дитячі садочки

Шляхом Тернополя: на Київраду можуть подати до суду через дитячі садочки

Міністерство освіти і науки України звернулося до голови КМДА Віталія Кличка з проханням переглянути рішення Київської міськради, відповідно до якого батьки незареєстрованих в столиці дітей повинні оплачувати їх навчання в комунальних дитсадках Києва. Відповідний лист за підписом Міністра Лілії Гриневич направили до КМДА. Про це повідомили в прес-службі МОН.

-Зазначене рішення міськради набуло чинності 1 січня 2019 року і передбачає встановлення плати за надання дошкільної освіти в комунальних закладах дошкільної освіти територіальної громади міста Києва для батьків дітей, які не зареєстровані в місті Києві, - нагадали у міністерстві.

Там підкреслили, що неприпустимо обмежувати конституційні права дітей, зокрема на доступне та безоплатне здобуття дошкільної освіти. Також МОН наголошує, що реєстрація місця проживання чи місця перебування особи або її відсутність не можуть бути підставою для обмеження прав і свобод, передбачених Конституцією, законами чи міжнародними договорами України.

До слова, у міністерстві зауважили, що  аналогічна ситуація була в місті Тернополі, і  стала предметом судового оскарження.

Так, Тернопільський окружний адміністративний суд визнав незаконним встановлення плати за здобуття дошкільної освіти в закладах дошкільної освіти міста Тернопіль для дітей, які не зареєстровані у ньому (рішення від 07 листопада 2018 року у справі № 1940/1387/18).

-Зазначене судове рішення ще не набрало законної сили у зв’язку з його апеляційним оскарженням. Водночас це засвідчує потенційну можливість оскарження в судовому порядку також і рішення Київської міської ради, - пояснили у МОН.