Дві станції київської підземки обладнають тактильними смугами і відремонтують

Дві станції київської підземки обладнають тактильними смугами і відремонтують

Ще дві станції київської підземки капітально відремонтують.  «Сирець» та «Політехнічний інститут» будуть доступнішими для маломобільних киян та гостей столиці. Зокрема, це прописано у відповідних розпорядженнях КМДА, повідомляє в прес-служба КМДА.

-На станціях заплановано облаштування дверей позначками «вхід-вихід» із відповідними піктограмами, встановлення обладнання робочого місця чергового на станції переговорним пристроєм «черговий-пасажир», улаштування тактильно-контрастних направляючих смуг на підходах до станції і на станції, попереджувальні тактильні смуги типу шутц-ліній (із тактильної плитки) уздовж платформи, контрастні (яскраво-жовтого кольору) попереджувальні тактильні або зі стійкого до стирання (довговічного) матеріалу смуги на краях першої та останньої сходинок на всіх існуючих сходових маршах станції, - зазначили в прес-службі.

Так, на станціях підземки замінять на сучасні:

  • систему візуальної інформації (навігації) для пасажирів;
  • вторинні та торцеві табло електрогодинників;
  • літери назви станції (наприклад, емблеми «М») зі збільшенням розмірів;
  • двері типу «метро» із влаштуванням крайніх дверей із шириною проходу 900 мм;
  • існуючі пристрої автоматичної системи проходження пасажирів до метрополітену у вестибюлі станції;
  • розмежувальні та огороджувальні бар’єри (з їх стаціонарним закріпленням).

Крім того, фахівці подбають про додаткові стаціонарні поручні біля підйомників, пандусів та візкових з’їздів, а також встановлять відеокамери для телеконтролю за всіма зонами станції.

Техніко-економічні показники робочих проектів затверджено з урахуванням експертного (позитивного) звіту ДП «Державний науково-дослідний та проектно-вишукувальний інститут «НДІпроектреконструкція».

Триватиме капітальний ремонт за рахунок коштів столичного бюджету в межах бюджетних призначень.