Історія з тривимірним ефектом: мурал «Крути» завершено

Історія з тривимірним ефектом: мурал «Крути» завершено

На вулиці Велика Васильківська, 111/113, біля Палацу «Україна», завершили мурал, присвячений фільму «Крути 1918». Таким чином у столиці увіковічили пам'ять героїв, які брали участь у бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року.

Творець зображення, художник і технічний директор творчої групи «Kailas-V» Андрій Пальваль вже був автором історичних муралів, пов’язаних з 100-річчям боротьби за українську незалежність. На фасадах київських будинків він створив портрети Михайла Грушевського (вул. Січових Стрільців, 75) та Павла Скоропадського (вул. Старовокзальна, 12). Але новий мурал став випробуванням для митця і у розмові з «Вечірнім Києвом» він пояснив причину. 

– Мурал «Крути» технічно і композиційно складніший за попередні, над якими я працював. Він значно більший за розмірами, на ньому зображено багато персонажів, – розповів Андрій Пальваль. – Ще у роботі було незвичне те, що ми не мали конкретних фотографій історичних осіб, що брали участь у бою, а брали за основу зовнішність акторів історичної реконструкції.

Розміри муралу справді вражаючі: автору довилося використовувати 32-метрову платформу, щоб намалювати верхню частину зображення. Морозна погода теж вносила свої корективи у роботу. 

– Погода далася взнаки, але ми з самого початку зголосилися працювати взимку. Ми хотіли краще зрозуміти, як це, робити подвиг у дуже складних умовах, – пояснив автор. Частковою перешкодою стали Новий Рік і Різдво, на цей час робота була призупинена. Із завершенням свят мурал було закінчено за кілька днів.

Ще однією особливістю муралу стала ілюзія об’єму. Під час роботи художник використав пілони і арку самої будівлі, на якій створював мурал, – так виник тривимірний ефект.

– Можна побачити, що пілони на зображенні трохи «виходять» за кадр. Завдяки цьому з’являється відчуття, що герої неначе виступають із малюнку, – зазначив пан Андрій.

Попереду залишився останній штрих – встановлення таблички, на якій будуть вказаний автор, замовники муралу, помічники та компанія, що надала фарбу для малювання. 

Андрій Пальваль додав, що мурал зроблено так, що його добре видно з різних сторін. «Вечірній Київ» пересвідчився в цьому!

Відео: Марія Лисенко, «Вечірній Київ»

Завершення муралу приурочили до передпрем’єрного показу фільму «Крути 1918». Він відбудеться 29 січня у кінотеатрі «Київ» у день роковин бою під Крутами. Заразом ця подія має закцентувати увагу на необхідності збереження кінотеатру. З 7 лютого стрічка вийде у широкий прокат.