Тестувати косметику на тваринах в Україні заборонять

Тестувати косметику на тваринах в Україні заборонять

Міністерство охорони здоров’я України розробило проект Технічного регламенту на косметичну продукцію, який забороняє випробування косметики на тваринах, а також втричі збільшує для виробників перелік інгредієнтів, використання яких буде заборонено, як небезпечних.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Якість і безпека є ключовими аспектами, на яких зосереджений новий регламент на косметичну продукцію. Перелік заборонених інгредієнтів буде збільшено втричі, виробники зможуть використовувати лише безпечні барвники, консерванти, УФ-фільтри, - говориться у повідомленні.

- Один із важливих аспектів нового регламенту - заборонити випробування косметики на тваринах та дати можливість іноземним та національним компаніям використовувати новітні технологічні розробки, зокрема альтернативні методи тестування косметичної продукції. Такі правила уже кілька років діють у країнах Європейського Союзу. Ці пропозиції - важлива складова євроінтеграції України і виконання умов Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

За інформацією КМУ, документ має усунути юридичні розбіжності, а також адміністративні та технічні бар’єри в торгівлі між Україною та країнами Європейського Союзу. Також завдяки новому технічному регламенту українці зможуть користуватися якісною та безпечною косметичною продукцією.

Якщо сьогодні перелік заборонених до використання в косметичній продукції інгредієнтів становить 400, то новий технічний регламент збільшує цю кількість до 1328, а також передбачає використання лише дозволених барвників, консервантів та УФ-фільтрів.

Українські виробники косметики в середньостроковій перспективі зможуть експортувати свою продукцію до країн Європейського Союзу, а іноземні виробники - розміщувати свої виробництва на території України, що сприятиме, зокрема, зменшенню вартості їх продукції.

Щоб український косметичний бізнес міг розвиватись без перешкод, а на ринку зберігалась чесна конкуренція, МОЗ України планує встановити для впровадження нових вимог до тестування косметичної продукції перехідний період.

Варто зазначити, що Європейський Союз теж мав перехідний період для впровадження нових вимог до безпеки косметичної продукції - регламент був затверджений у 2009 році, а вступив в дію у 2013 році.

Нагадаємо, минулого року Верховна Рада прийняла закон, який забов’язує привести інформацію щодо харчових продуктів (маркування харчових продуктів) у відповідність до норм ЄС.