Картка киянина і валідатор: правила користування для пасажирів

Картка киянина і валідатор: правила користування для пасажирів

Скандал навколо Картки киянина не вщухає. Як ми вже писали раніше, кияни помітили, що валідатори у комунальному транспорті вже працюють - але не для електронного квитка.

Пасажирам-пенсіонерам почали нагадувати про необхідність прикладати Картку киянина до валідатора. Як розповіли «Вечірньому Києву» працівники КП «Київпастранс», процедуру проводять для визначення пасажиропотоку на маршрутах.

Наші журналісти проїхались у столичних тролейбусах та розпитали кондукторів, як правильно користуватись Карткою киянина.

Правила користування Карткою киянина:

  • Після того, як пасажир пільгової категорії зайшов у трамвай, тролейбус або автобус, він має зареєструвати свою поїздку.
  • Для цього потрібно піднести картку до валідатора, дочекатися звукового сигналу та засвічення трьох зелених смуг. Кошти під час реєстрації на валідаторі не стягуються.
  • Кількість пільгових поїздок протягом року не обмежена. Пільги, надані раніше державою, залишаються без змін.

Як розповіла «Вечірньому Києву» кондуктор на маршруті тролейбусу №18, зараз пенсіонери можуть їздити у громадському транспорті безкоштовно і з карткою, і з пенсійним посвідченням. Але з 1 лютого 2019 року поїздка буде безкоштовною тільки при наявності Картки киянина.

На жаль, обіцяний Єдиний електронний квиток для всіх видів громадського транспорту все ще не працює. Ми стежимо за подальшою ситуацією.

Відео: Олександр Баркін.  

Нагадаємо, у столичному транспорті контролери працюватимуть разом з поліцією.