В столиці визначили нового керівника Театру на лівому березі

В столиці визначили нового керівника Театру на лівому березі

18 січня 2019 року, у Департаменті культури КМДА відбувся фінал конкурсу на заміщення посади директора-художнього керівника Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра. Нагадаємо, 31 жовтня 2018 року після тривалої хвороби пішов із життя Едуард Митницький, корифей українського театру, фундатор Театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, який 40 років очолював його.

За результатами конкурсу переможцями стали два претенденти, які йшли командою, - Стас Жирков і Тамара Трунова. Оскільки офіційно директором-художнім керівником може бути одна людина, Трунова зняла свою кандидатуру на користь опонента. Таким чином Театр на Лівому березі очолить Стас Жирков.

- Ми давно поряд: перші кроки у професії, перші перемоги, перші невдачі і завжди підтримували одне одного, не пропускали прем'єри і завжди були "на зв'язку"!...І ми вирішили, що ми хочемо йти на конкурс на посаду директора - художнього керівника Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра разом. Як одна команда. Ми віримо в те, що сучасний театр може існувати лише в тісній командній роботі, лише тоді, коли буде горизонтальна, а не вертикальна система роботи театру і ми дуже прагнемо цього,поділився у Facebook Стас Жирков. - Які наші завдання? Про це ви скоро дізнаєтесь з нашої спільної програми, але вже зараз ми можемо точно сказати, що Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра - це театр, який готовий реагувати на події в світі, не забуваючи, що інколи все це вже було передбачено до нас. 

У коментарі "Вечірньому Києві" Стас Жирков додав, що головним напрямком театру він бачить -  "Тримайся свого берега". І підкреслив, що це спільна перемога. 

- Щойно відбулася надважлива подія  для всього українського театру.  Двоє режисерів - Тамара Трунова та Стас Жирков - не посварилися, а ОБ'ЄДНАЛИ зусилля,  та ВДВОХ перемогли в конкурсі на посаду директора-художнього керівника Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, - прокоментувала результати театрознавиця Ірина Чужинова.  - Як? А ось так. Стас Жирков - директор-художній керівник, Тамара Трунова - головний режисер (цю посаду треба створити у найближчому майбутньому).  У мене величезна гордість за наше покоління, яке обирає інші шляхи та інші способи для досягнення мети. 

Стас Жирков – український режисер. У 2011 році став лауреатом театральної премії «Київська Пектораль» в номінації «За кращий режисерський дебют» – вистава «Наташина мрія» Ярослави Пулінович.
З 2014 року – художній керівник театру «Золоті ворота». Окрім «Золотих воріт» співпрацює із різними театрами. Зокрема, на сцені Київського академічного Молодого театру поставив вистави: «Любов людей» Дмитра Богославського, «Потрібні брехуни!» за Івом Жаміаком та «Серпень: Графство Осейдж» Трейсі Леттса.  У 2016 році був запрошений до Магдебурзького театру, аби в рамках німецько-українського фестивалю «Дикий Схід. Подія Україна» випустити спектакль за п’єсою Павла Ар’є «На початку та наприкінці часів». У 2017 році разом із Павлом Ар’є та Магдебурзьким театром реалізував проект «Чому Михайло Гурман не вижив» – сучасна версія класичної п’єси Івана Франка «Украдене щастя».
У 2014-2017 рр. викладав режисуру у Київському національному університеті культури та мистецтв.
З 2016 року очолює напрям молодіжної політики Національної спілки театральних діячів України.
Багаторазовий лауреат театральних премій та міжнародних фестивалів. Зокрема, вистави «Сталкери» та «Слава героям» у 2016 та 2017 роках були відзначені преміями «Київська Пектораль» у номінаціях – відповідно «Краща вистава камерної сцени» та «Краща режисура».
У 2017 році був нагороджений почесним званням "Заслужений артист України".

Нагадаємо, до 95-річчя Параджанова в столичній бібліотеці познайомлять з вірменською культурою