Три важливі зміни у сфері медицини для киян

Три важливі зміни у сфері медицини для киян

За інформацією МОЗ, вже 25 млн українців – понад половина населення країни – обрали свого терапевта або педіатра для дитини. Наразі вже 97% медзакладів, серед яких є і приватні клініки, мають з НСЗУ договори. За надані послуги перераховано вже 3,5 млрд грн. Про це повідомляє Урядовий портал.

Як наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, цього року медичні інновації торкнуться одразу кількох сфер. По-перше, з квітня за програмою «Доступні ліки» працюватиме послуга електронного рецепта. Купити ліки можна буде у будь-якій аптеці, яка працює в програмі, – без прив’язки до місця проживання пацієнта та місця знаходження аптеки. Гроші за ліки надійдуть у конкретну аптеку.

По-друге, з літа працюватиме програма низки безкоштовних досліджень – за направленням лікаря.

-Третє – реформа екстреної медицини. Хочемо отримати нові знання екстреної допомоги, новий транспорт і обладнання, а також нову зарплату. Спільно з місцевою владою проінвестуємо в це біля 2 млрд грн, – сказав Володимир Гройсман.

 Він пояснив, що реформа екстреної медицини відбуватиметься спочатку в режимі пілотних проектів, а потім цей досвід буде поширено на всю країну.