Самосуд над вчителем: в Києві не будуть миритися з агресією в закладах освіти

Самосуд над вчителем: в Києві не будуть миритися з агресією в закладах освіти

Днями батько одного з учнів ліцею № 157 Оболонського району  напав на вчителя фізкультури Ігоря Матвієнко. Причина – накричав на хлопця, бо той не слухався. Вчитель вибачився, однак це не зарадило. Батько вдарив його на подвір’ї та продовжив побиття за територією ліцеї. Ігор Матвієнко в лікарні – у нього численні гематоми, надрив легень і струс мозку. Вчитель в інтерв’ю телеканалу 1+1 зізнавався, що батько навіть погрожував йому пилою – відрізати руху, якою той чіпав сина.

Агресивний вчинок, що не має жодного виправдання - побиття вчителя фізичної культури ліцею № 157 Оболонського району батьком учня цього закладу, сколихнув усю педагогічну спільноту столиці. Як освітяни в таких випадках можуть бути впевнені за безпеку свого життя та бути захищеними перед фізично сильнішим опонентом.

 - Департамент освіти і науки свідомий того, що в освітніх закладах можуть виникати непорозуміння між учнями, педагогами, батьками. Завжди вважали і вважаємо, що будь-які конфлікти можна вирішити шляхом ДІАЛОГУ. Категорично заперечуємо можливість застосування фізичної сили або погроз до будь-кого з учасників освітнього процесу. Завжди дбали і будемо дбати про територію безпеки у закладах освіти, де сили будь-яких протистоянь можуть долатися виключно силою СЛОВА. Цей випадок цинічно розтоптав довіру та відкритість вчительства до батьків. Знищуючи довіру в стосунках батьків та вчителів, заручниками цього безглуздя стають діти, - йдеться в листі директора Департаменту освіти і науки Олени Фіданян.  -  Ми вміємо вибачатися та пробачати. Українському вчительству притаманні толерантність, виваженість, терплячість та народна мудрість. Однак, ми не допустимо й не будемо миритися з агресією в закладах освіти, хто б її не проявляв. Оголошуємо території закладів освіти Територіями БЕЗПЕКИ! І в першу чергу через те, що це територія, де зростають НАШІ ДІТИ! Пропонуємо усім учасникам освітнього процесу у разі виникнення непорозумінь використовувати тільки силу СЛОВА. Ми ж відкриті до Дипломатичних діалогів.

За її словами, факт побиття вчителя фізичної культури вже зафіксовано в міській поліції. Очікують на швидке та справедливе реагування. У свою чергу, в Департаменті докладатимуть максимум зусиль для підтримки нашого колеги задля якнайшвидшого відновлення його здоров’я.

Нагадаємо, кияни можуть безкоштовно відвідати стоматолога в цілодобовому режимі.