Півмільярда гривень сплатили забудовники до бюджету Києва у 2018

Півмільярда гривень сплатили забудовники до бюджету Києва у 2018

До бюджету міста Києва у 2018 році надійшло 543 млн грн від забудовників та замовників проектів із будівництва та реконструкції об’єктів на території столиці, які уклали з містом 270 договорів про пайову участь.

Про це повідомляє офіційний портал КМДА з посиланням на інформацію Департаменту економіки та інвестицій.

- Загалом Департамент економіки та інвестицій у 2018 році уклав 270 договорів про пайову участь у створенні і розвитку соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста Києва на суму 592 мільйони гривень, - говориться у повідомленні.

За інформацією КМДА, виходу на такі показники сприяло рішення Київради від 13.09.2018 про застосування у формулі з розрахунку розміру внеску понижуючого коефіцієнта 0,5 (за умови сплати коштів пайової участі до кінця 2018 року).

Проте, починаючи з січня 2019 року, при розрахунку обов’язкового внеску пайової участі, понижуючий коефіцієнт не застосовується.

- Практика минулих років свідчить, що це може стати причиною скорочення планових надходжень до бюджету міста, а отже – вплинути на фінансування робіт на важливих інфраструктурних об’єктах. Оскільки кошти, отримані від сплати пайових внесків, спрямовуються на розвиток міської інфраструктури, – зазначила директор Департаменту економіки та інвестицій КМДА Наталія Мельник.

- Тому сьогодні Департамент опрацьовує пропозиції до депутатського корпусу щодо продовження практики застосування понижуючого коефіцієнта при сплаті пайових внесків.

Нагадаємо, у грудні Київська міська рада прийняла бюджет міста на 2019 рік, де передбачила доходи у розмірі 57,4 млрд гривень з урахуванням потреб "Програми економічного і соціального розвитку м. Києва на 2018–2020 роки".