Київські активності: як бігати взимку без шкоди для здоров’я

Київські активності: як бігати взимку без шкоди для здоров’я

Про користь бігу знають усі. Це один з найкращих способів зміцнити організм. Особливо це актуально взимку, коли ми боїмося застуди. Окрім того, такі «екстремальні» пробіжки дарують чудову можливість побачити іншу, справжню зиму та насолодитися її красою.

Тож нехай Вас не лякають дощ, сніг та мороз, на Trukhaniv runday та Obolon runday разом з професійними тренерами щосуботи можна пробігти 5 кілометрів просто неба.

Організатор забігів і запливів на Оболоні Іваненко Сергій розповів, який одяг потрібен для таких занять.

-Особливістю бігу зимової пори є біг в несприятливих погодних умовах: низька температура повітря, ожеледиця або  снігопад. Враховуйте примхи погоди: краще взути трейлові кросівки, зручні штани, 1-2 бігові футболки, в т.ч. з довгими рукавами,  вітрівку або «дихаючу» зимову куртку, шапку, не зайвим буде баф (закрити шию і частково обличчя), рукавиці, а також окуляри. Основне правило: треба закрити по можливості всі ділянки  тіла. Не варто вдягати дуже теплі та масивні речі. Краще робити багатошарове вбрання, щоб при необхідності скинути якийсь шар одягу, – коментує Сергій  Іваненко.

Волонтер runday Олександр Ружицький розповів про те, що немає вікових обмежень для тренувань узимку. Бігають 5 кілометрів як діти від 8 років так і люди літнього віку. 

-В runday  дуже проста концепція - ми бігаємо 5 кілометрів на всіх наших локаціях. Участь беруть, як новачки, так і професіонали. І різниця між ними лише у тому,  в якому темпі вони долають дистанцію. Особливу увагу приділяємо новачкам, інструктуємо їх та підтримуємо. Якщо людина втомилася і не може бігти, ми її заохочуємо пройтись. До речі, до нас часто приходять літні люди і скандинавською ходьбою долають 5 км, - розповідає  Олександр Ружицький.

Щоб не захворіти від пробіжок  взимку, краще дихати носом, щоб не переохолодити горло.

-Термос з гарячим напоєм  не тільки втамує спрагу, але й ефективно зігріє. А пальці  ніг врятує перевзування в сухе та тепле взуття,  – ділиться секретами Сергій Іваненко.

До слова, уже цієї суботи о  10:00 годині на Трухановому острові та Оболонській набережній черговий забіг. Беріть друзів і рідних та долучайтеся!