Родина зі золотими кубками: киянка Олена Гандей та її 10 дітей

Родина зі золотими кубками: киянка Олена Гандей та її 10 дітей

Материнська любов й опіка – найважливіше у житті кожної людини. Киянка Олена Гандей вже понад 10 років дарує дітям з неблагополучних родин справжню сім’ю. Наразі у дитячому будинку сімейного типу вона, разом з чоловіком Назарієм, виховують 10 діток: 5 біологічних, одного всиновленого та 4 прийомних.

Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА
Фото Бориса КОРПУСЕНКА

Місто дбає про такі родини – забезпечує житлом, а нещодавно заступник голови КМДА Марина Хонда вручила ключі від мікроавтобуса.

- У 1997 року у мене народився  син Володимир. Після народження другого сина, у 99-му, ми потрапили до лікарні. Там ми зустріли маленького двохрічного Ярослава, всиновили його. Потім взяли на виховання ще чотирьох хлопчиків, -  так розпочинає свою історію Олена Гандей, жінка, яка дарує шанс діткам стати справжньою щасливою сім’єю. 

Олена Гандей піклується посиротілими дітьми із 2010 року. Спочатку була опікуном, а у 2012 році родина почала функціонувати, як прийомна сім’я, у якій на той час виховувалось 5 власних дітей та 4 прийомних. У 2016-му Олена Леонідівна зареєструвала дитячий будинок сімейного типу.

- Ми виховуємо діток до 18 років, а далі вони можуть жити з нами до 23-х, якщо навчаються у вузі, - розповіла вона. - Аби всі жили в мирі, треба аби у кожного було своє улюблене заняття. У деяких хобі перетворилось на золоті медалі й титули майстрів спорту. У нас хлопці - всі спортсмени, а дівчатка - танцівниці. Футбол, шорт-трек, спортивна гімнастика, катання на ковзанах, бальні танці, народні – кожен обирає те, що до душі.

Через регулярні тренування та змагання діти, бувало, пропускали заняття у школі. Через це доводилося змінювати…школи.  Їх було аж 5-ть, поки таки знайшли порозуміння у педагогів.  І тепер усі діти цієї родини навчаються у школі по вулиці Саксаганського.

Дитячий будинок сімейного типу Олена зареєструвала самостійно, як матір-одиначка. Проте нещодавно вона зустріла чоловіка – Назарія, який став коханим й помічником.

- У мене був лише один старший брат, тому коли я дізнався, що у Олени так багато дітей, то було дивно, але не страшно, - сміється Назарій Гандей, чоловік Олени. - Швидко звик й тепер ми усі - одна велика родина. Але щоразу важко розлучатись з  дітьми, які виростають і йдуть із сім’ї.

На сьогодні у Києві діє 24 дитячих будинки сімейного типу  та 34 прийомні сім’ї.  У них виховується 178 дітей й ця цифра постійно змінюється.

- Для нас дуже важливо, щоб створювались такі будинки, щоб родини брали на виховання хлопчиків та дівчат, аби кожна дитина відчувала сімейний комфорт. Міська влада їм допомагатиме, - розповіла Марина Хонда.

Зокрема, із 2016 року міська влада почала закуповувати для таких сімей автомобілі. Але місто за бюджетні кошти закуповує не лише автомобілі, а й житло.

- Наразі продовжується ремонт двох квартир для саме таких будинків сімейного типу. Крім того, минулого року придбали 87 квартир для дітей сиріт, - розповіла Марина Петрівна.

Для багатодітних родин та дитячих будинків сімейного типу передбачені знижки на комунальні послуги, путівки до оздоровчих таборів, а також різноманітні пільги.  

За словами міського голови Віталія Кличка, столична влада буде збільшувати допомогу ДБСТ, де на вихованні знаходяться діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.