Податкову декларацію про майно та доходи можна заповнити онлайн

Податкову декларацію про майно та доходи можна заповнити онлайн

Державна фіскальна служба України запровадила новий сервіс, що передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи в Електронному кабінеті платника. Мета новації - підвищення якості обслуговування платників податків та спрощення процедури подання у ДФС податкової декларації.

Про це повідомляє офіційний сайт ДФС. 

 - З 1 січня розпочалася кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2018 року. Запроваджено новий сервіс в Електронному кабінеті платника. Він передбачає часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого  чи рухомого майна, - говориться у повідомленні.

За інформацією ДФС, скористатися сервісом можуть фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи; також особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки, та особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність.

Щоб подати декларацію з використанням сервісу автоматичного часткового заповнення, слід завчасно подбати про отримання особистого електронного цифрового підпису, який можна отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів.

Слід зауважити, що інформація з Державного реєстру фізичних осіб, на підставі якої автоматично заповнюється декларація, може бути не повною, оскільки у Державному реєстрі не відображаються дані щодо доходів, отриманих від фізичних осіб та іноземні доходи. Тому при заповненні декларації будь-яке значення можна відкоригувати в ручному режимі.

Заповнення декларації в Електронному кабінеті надасть можливість:

- скоротити час і витрати на подання звітності;

- мінімізувати помилки при заповненні декларації;

- надати в разі необхідності копії документів у додатку до декларації, що важливо, зокрема, при використанні права на податкову знижку.

Як розповідав “Вечірній Київ”, раніше Головне управління ДФС у м. Києві нагадало, що на час новорічно-різдвяних свят, у період з 15 листопада 2018 до 15 січня 2019 року, дитячі святкові подарунки, а також квитки на новорічно-різдвяні заходи для дітей, звільняються від сплати ПДВ.