Усе буде хОКей

Усе буде хОКей

Наталка МАРКІВ

Після хокейного матчу
Після хокейного матчу
Ті самі NHL-івські ключки
Ті самі NHL-івські ключки
Поміж перемінами
Поміж перемінами
Юні "Соколята"
Юні "Соколята"
До гри екіпірований
До гри екіпірований
Не пустили на лід...
Не пустили на лід...

У  Палаці спорту, 15 вересня, відбулася на перший погляд непримітна, але водночас дуже знакова подія. Уперше за три роки на арені залили лід, і на нього першими вийшли хлопці і дівчата, вихованці ДЮСШ «Сокіл» (Київ) та ХК «Україночка».

Привітати з цим святом спорту, і головне, передати «презент» від Профспілки гравців NHL - 35 повних комплектів екіпіровки для юних спортсменів, включаючи захист, ковзани, шоломи, ключки, прийшли Міністр молоді та спорту Ігор Жданов та Надзвичайний та повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук. Після символічного вручення  ключок, а екіпіровку спортсмени уже одягнули загодя, на арені швиденько згорнули килимок  для поважних гостей і розіграли шайбу.

Будь-які змагання у Палаці спорту завжди збирають натовпи вболівальників. Цього разу глядачів було не густо, заповнені всього кілька секторів, проте пристрастю вони могли дати фору будь-якому футбольному фан-клубу. Маленькі «Соколята» із футболками-«хокейками», завеликими на кілька добрих розмірів скандували гасло своєї команди. Від малих не відставали і старші пані. Один із глядачів навіть пожартував, що наступного разу бабусь на змагання не пускатимуть – бо ті після кожної заміни нетерпляче вимагають «шайбу».

Гра у якій зійшлися різновікові хлопці і дівчата із різних клубів, була швидше символічною, і у ній перемогла дружба. Проте, треба було бачити, з яким задоволенням юні хокеїсти катаються на свіженькому льоді та викрешують з нього «заметілі»! У Києві пальців однієї руки вистачить аби порахувати майданчики, де можуть займатися хокеїсти, тому обіцянку міністра зробити Палац Спорту відкритим для занять дитячих і юнацьких клубів сприйняли з небувалим піднесенням. І записали, аби ніхто не забув.

Першою ворота «Сокола» здобула  №55 - 17-ти річна «Україночка» Юля Добровольська. На ковзанах дівчина з двох років, своє захоплення розділяє з батьком, затятим вболівальником хокею. Підтримати юну зірку команди прийшли усією сім’єю. Молодша сестричка, семирічна Валерія, авторитетно заявляє, що теж планує займатися хокеєм, а мама, пані Тетяна, одразу ж нагадує про ціну, яку платить Юля за своє захоплення – пробудження о 5 –й ранку, щоденні пробіжки і тренування....

Та й матеріально захоплення хокеєм задоволення не з дешевих. Хороша екіпіровка для дитини коштує від півтори тисячі доларів і вище. Мама 14 річного Нікіти зітхає - купили нещодавно нові дешеві ковзани… за 200 доларів. Брати якісніші наразі нема сенсу, бо нога у юнака росте швидко. Зважаючи на такі ціни багатьом доводиться купувати вживані комплекти, ділитися і мінятися. Тому новенька екіпіровка для клубів від NHL справді, велика радість.

До слова, Профспілка гравців NHL ще у 1999 році заснувала спеціальну програму «Цілі і мрії» з надання допомоги у розвитку хокею у світі. Завдяки їй 70 тисяч малозабезпечених дітей з 33 країн світу отримали хокейну екіпіровку на суму $22 мільйони, адже найбільшою перешкодою для занять хокеєм є саме вартість екіпіровки.

І насамкінець хочеться сказати, що не лише дитячий хокей потроху повертається у Палац спорту. З 25 вересня тут стартує чемпіонат України з хокею. За календарем перший матч відбудеться між бронзовим і срібним призерами минулого сезону:«Дженералз» (Київ) - ХК «Кременчук». Квитки уже у касах.