Українці зможуть обмінювати валюту на пошті

Українці зможуть обмінювати валюту на пошті

Вже цього року населення зможе купувати і продавати іноземну валюту у поштових відділеннях, а не лише у банках чи спеціалізованих пунктах обміну валют. Можливість для небанківських фінансових установ (НУФ) здійснювати обмінну діяльність надав Національний банк України, який переходить до нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом України "Про валюту і валютні операції".

Про це повідомляє офіційний портал НБУ.

- Населення зможе купувати і продавати іноземну валюту не лише у банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й у поштових відділеннях. Таку можливість Національний банк України надає в рамках переходу до нової ліберальної системи валютного регулювання, - говориться у повідомленні.

НУФ та національний оператор поштового зв’язку, які мають генеральні ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют, отримані до дня введення в дію Закону України "Про валюту і валютні операції", зможуть і надалі здійснювати валюто-обмінні операції на підставі цих ліцензій. Вони матимуть шість місяців перехідного періоду (з 7 лютого до 7 серпня 2019 року), щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог.

Для суб’єктів, які такої ліцензії не мають, але прагнуть здійснювати валютні операції з переказу коштів і торгувати валютними цінностями в готівковій формі, НБУ встановив порядок та умови оформлення ліцензії:

- наявність в оператора не менше 50 структурних підрозділів, розташованих на території більше 50% областей України;

- отримання не менше ніж 50% доходів від діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку;

- відповідність вимогам до фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в тому числі їхніх керівників і власників істотної участі) та професійної придатності керівників.

Нагадаємо, з 1 січня Укрпошта скасувала для послуги “Укрпошта Експрес” доплату за доставку посилок в сільську місцевість, таким чином економія за кожне відправлення складе для клієнтів 12 грн.