Водохреща-2019 у Києві: як правильно змити гріхи та не потрапити до лікаря

Водохреща-2019 у Києві: як правильно змити гріхи та не потрапити до лікаря

19 січня у Києві відзначать третє та завершальне свято різдвяного циклу – Водохреща. Багато українців зануряться в ополонки, аби оздоровитись та змити з себе гріхи.

У столиці облаштували 12 офіційних локацій для водохресного моржування, а також багато неофіційних. Рятувальники наголошують, що занурення у воду краще здійснювати тільки у спеціально підготовлених місцях, де будуть чергувати медики і патрульні, щоб захистити від нещасних випадків.

17 січня, на озері «Синє» рятувальники ДСНС Києва разом з рятувальниками КМДА навчали киян, як правильно пірнати на Водохреща.

Особливу увагу слід приділити тому, як правильно зігрітися після тривалого перебуванні на холоді.

- У жодному разі не можна раптово занурювати ноги в гарячу воду чи відігрівати їх на гарячій батареї. Швидке нагрівання може призвести до виникнення тромбозу судин та ускладнити перебіг захворювання, - розповіли "Вечірньому Києву" в службі порятунку. - Зігрівати потерпілого потрібно поступово. Можна зробити легкий масаж кінцівок. Якщо чутливість і колір шкіри відновились, то в подальшому лікуванні немає потреби, в іншому випадку - негайно зверніться до лікаря.

Для кращої наочності "Вечірній Київ" зібрав основні правила водохресного моржування. Як не завдати шкоди своєму організму?

Нагадаємо, з метро у ополонку: на Водохреща відкриють ще один вестибюль на Гідропарку.