До 95-річчя Параджанова в столичній бібліотеці познайомлять з вірменською культурою

До 95-річчя Параджанова в столичній бібліотеці познайомлять з вірменською культурою

З 19 до 25 січня в Бібліотеці Дружби Народів (проспект Свободи, 15/1) пройде Тиждень  вірменської культури. Ініціатором є Олена Оганесян, голова громадської організації «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна», куратор проекту Parajanov-ART.


У суботу, 19 січня о 14.00 відбудеться відкриття фото-арт-виставки «Сергій Параджанов 100-5». Така назва не випадкова, адже 9 січня 2019 року виповнилися 95 років з дня народження кінорежисера та художника Сергія Параджанова. 

- У нас зібралося багато експонатів, які вже побували в різних куточках України, пов’язаних з ім’ям Сергія Параджанова. Це його портрети, зроблені фотохудожниками з різних країн світу, а також твори, створені митцями, які особисто знали Сергія Йосиповича, - розповіла Олена Оганесян. Загалом у нас близько 3 тисяч експонатів, в тому числі його особисті речі, листи, колажі. Які є основою для створення музею Параджанова. 

У суботу згадуватимуть ще двох видатних представників вірменської культури. Концертна програма «Krunk» до 150-річчя вірменського композитора Комітаса у виконанні фортепіанного дуету «НО-ТА» (Нона Козлова-Мірзабекянц та Тетяна Чайка), Ігора Шестака (декламація) та Богдана Шкоди (вокал). А на літературно-музичному вечорі «А букви проростають в легенди і пісні…» до 100-річчя Сільви Капутікян пролунає поезія визначної вірменської поетеси 20 століття.      

23 січня о 15.00 в бібліотеці влаштують засідання кіноклубу та майстер-клас з мистецтва колажів. Обіця.ть навчити робити красу з будь-яких матеріалів.  

- Ми подивимося уривки та обговоримо картини «Колір гранату», якій виповнюється 50 років з виходу на світові екрани, та «Тіні забутих предків», яким 55, - зазначає  Олена Оганесян. – Також покажемо короткий документальний фільм «Ніч в музеї Параджанова», що зняв Роман Балаян в Єревані. Я неодноразово була в цьому музеї, але фільм дає оригінальне авторське бачення, яким його побачив Роман Балаян. Ми запросимо на цю зустріч Романа Балаяна. Якщо він не зможе прийти, то спробуємо влаштувати прямий зв'язок.  

95-річчя Сергія Параджанова відзначають в культурних закладах міста. До 28 січня в бібліотеці ім.. О Шварцмана (вул.. Стрітенська, 4/13) триває виставка «Сергій Параджанов. 100-5».

В Будинку кіно сьогодні о 18.30 пройде вечір «СЕРГІЙ ПАРАДЖАНОВ: до 95-ліття від дня народження видатного митця». В програмі - спогади колег, друзів, показ фільмів Сергія Параджанова  «Київські фрески» (1965, оператор Олександр Антипенко), «Колір гранату» (реставрована, відновлена копія, 1968, «Вірмен-фільм», оператор Сурен Шахбазян, у гол. ролях Софіко Чіаурелі, Вілен Галустян, Спартак Багашвілі). 

А 22 січня о 18.30 в циклі «КІНО ПРО КІНО» покажуть фільми про Сергія Параджанова -  «Ніч в музеї Сергія Параджанова» (1998, реж. Роман Балаян, оператор Микола Мандрич) та «Небезпечно вільна людина» (2008, реж. Роман Ширман, сценарій С.Тримбача та Р.Ширмана, оператор Едуард Тимлін, художник Радна Сахалтуєв, анімація Р.Сахалтуєв, Артем Сухарєв).
 

Також в січні  ГО  «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС-Україна» оголосить початок прийому робіт на Всеукраїнський історико-літературний конкурс «Моя Батьківщина – очима дітей етносів України». Його темами будуть фільми Сергія Параджанова «Колір гранату» (до 50-річчя), «»Тіні забутих предків» (до 55-річчя) та сімейні цінності.  

Нагадаємо, маніпуляції на виборах: в Києві покажуть актуальне документальне кіно