Як заплатимо за світло в під’їзді: Нацкомісія змінила рішення

Як заплатимо за світло в під’їзді: Нацкомісія змінила рішення

Тарифи на електроенергію для підприємств, які надають послуги з утримання прибудинкових територій, зростати не будуть, тож свої розцінки вони поки не збільшуватимуть, і відповідно, вартість квартплати по цьому пункту для населення не підвищиться.

11 січня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на своєму засіданні прийняла постанову про скасування власного рішення від 21 грудня 2018 р., яким встановлювала тарифи на електроенергію для технічних цілей у багатоквартирних будинках на рівні промислових споживачів.

Інформація про це розміщена на офіційному сайті НКРЕКП.

- Прийняття зазначеної постанови дозволить до електричної енергії, спожитої для технічних цілей в багатоквартирних будинках та гуртожитках,.. відновити застосування тарифу на рівні, як для населення, - говориться в Обґрунтуванні до Постанови від 11.01.19, розміщеної на сайті.

Згідно інформації НКРЕКП, електроенергія в багатоквартирних будинках та гуртожитках, як йде на технічні цілі (роботу ліфтів, насосів, переговорних пристроїв), на освітлення дворів, східців та номерних знаків, а також електроенергія, яка витрачається на технічні цілі в дачних, садових товариствах та гаражних кооперативах, буде тарифікуватися як для населення.

Нагадаємо, з 1 січня тарифи на квартплату мали підвищитися через подорожчання електроенергії, яка використовується в будинках для технічних цілей (освітлення дворів, сходів, коридорів, забезпечення роботи ліфтів тощо).

На неї планували встановити тариф як для промислових споживачів, який у Києві становить від 2,05 грн/кВ до 2,27 грн/кВ (для І та ІІ класу напруги, відповідно). Це на 128%-152% вище за тариф для населення, який складає 0,9 грн/кВ (для споживання менше 100кВ.год на місяць) та 1,7 грн/кВ (для споживання понад 100кВ.год на місяць).

Як повідомляв “Вечірній Київ”, заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, роз’яснив чому комунальні (та керуючі) компанії, які надають послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, не підвищуватимуть вартість своїх послуг з нового року.