Фейкові ОСББ у Києві: як діяла схема й чим все закінчилося

Фейкові ОСББ у Києві: як діяла схема й чим все закінчилося

Співробітники Департаменту захисту економіки Києва викрили злочинну схему привласнення нерухомості громадян.  Під час слідства було зібрано докази причетності до даного злочину трьох мешканців столиці.

Правоохоронці встановили, що з метою отримання інформації про мешканців будинків зловмисники створили понад 30 фіктивних об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). У подальшому адреси ОСББ були перереєстровані за адресами розташування багатоквартирних будинків на території міста Києва.

Отримавши таким чином доступ до інформації про їх мешканців, організатори мали змогу визначитися з потенційним жертвами.

У їх поле зору потрапляли квартири, власниками яких були соціально-незахищені верстви населення, а саме одинокі пенсіонери та особи, що ведуть аморальний спосіб життя або так звані безхазяйні квартири та квартири, що перебувають у комунальній власності.

Шляхом підроблення документів щодо права власності на квартири, у тому числі договорів купівлі-продажу, організатори заволоділи 5 житловими квартирами громадян у Святошинському, Солом’янському, Шевченківському та Подільському районах.

Дана нерухомість була оформлена на підставних осіб. Вартість незаконно отриманих квартир становить майже 5 мільйонів гривень.

У грудні минулого року оперативники Управління захисту економіки у місті Києві, слідчі слідчого управління Головного управління Національної поліції у м. Києві за процесуального керівництва прокуратури міста Києва провели санкціоновані обшуки за місцем мешкання фігурантів та вилучили документацію та інше майно, що підтверджує причетність фігурантів до вчинення вище зазначеного злочину.

Наразі трьом учасникам злочинної групи повідомлено про підозру за ч. 4 ст. 190 (шахрайство), ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів), ч. 2 ст. 28 ч. 4 ст. 358 Кримінального кодексу України.

-Історія з фейковий ОСББ в м.Києві добігає кінця, - коментує подію начальник управління розвитку житлово-комунального господарства Департаменту  житлово-комунального господарства КМДА Віра Радченко, яка перша надала фактам широкого розголосу, почала бити тривогу з приводу рейкових ОСББ й привернула увагу правоохоронців та ЗМІ до цієї афери. - Майже рік тому ми з подивом дізналися про те, що в будинку, який знаходиться в Києві можна створити і зареєструвати ОСББ у м Ірпені. При цьому фейковий ОСББ було створено фейковими людьми,  замість підписів на протоколах стояли факсиміле. Коли почали розбиратися в суті питання стало страшно ...

- Схема відпрацьовувалася кілька років, - розповідає Віра Радченко. - Спочатку фіктивні збори в будинках таки проводилися, але люди, які брали участь в зборах не мали ніякого відношення до будинків.  Така собі масовка, найнята за гроші для піднімання рук . При цьому представники РДА на такі збори не допускалися. Схема була налагоджена, вона спрацювала, тому як повноважень влазити в саме створення ОСББ у міста не було і немає.
Після чого ця весела "група товаришів" вирішила не обтяжувати себе масовкою, а просто сфальшувала  протоколи зборів і зареєструвала в один день 10 ОСББ, які зареєстрували   в Ірпені, потім перереєстрували в Києві. І все б нічого, якби вони не влізли своїми інтересами в будинок ЖБК! Чинного ЖБК, голова якого відразу почала боротися за свій будинок!
І тут закрутилося. Дякуємо всім учасникам процесу! І депутатам комісії КМР по ЖКГ, за зверненням яких поліція відкрила справу!
Дякую активним громадянам-мешканцям цих будинків, які не шкодували свого часу щоб витягнути своїх сусідів з цієї ситуації.
Спасибі національної поліції і прокуратурі, що ні спустили на гальмах
Ну і звичайно - ми всі молодці!
Я в березні минулого року перший раз в житті давала пояснення в поліції під протокол сподіваюся що далі мені такий досвід не стане в нагоді.