На Троєщині зі стрільбою повертали дитсадок дітям: що буде далі

На Троєщині зі стрільбою повертали дитсадок дітям: що буде далі

Роботи з відновлення функціонування дитячого садка №782 (вул. Сабурова, 16а) розпочнуться вже в цьому році – в бюджеті міста Києва передбачені 16 млн. гривень. Про це повідомив депутат Київради Вадим Онуфрійчук. Садок матиме 250 місць, 14 груп.

- Восени 2017 Управління освіти Деснянської РДА почало працювати над розробкою проекту з капітального ремонту дошкільного навчального закладу. Протягом 2018 року з проектом визначились, - пише Вадим Онуфрійчук у Фейсбук. - В цій інформації, на перший погляд, нічого особливого. АЛЕ! Це той самий багатостраждальний садок, який ми спільно з Громадською радою району, судовими виконавцями і…стріляниною звільнили від «бізнесменів на інвалідах» в серпні 2017 року.

Це ті самі 2,5 тис.кв.м, які ми визволяли з 20-ти річного «полону» аферистів, які, прикриваючись особливими умовами для освіти дітей з особливими потребами, перетворили на руїну звичайний дошкільний заклад, охайний близнюк якого – ДНЗ №780 (вул.Сабурова, 16б), чудово почувається і сьогодні, але переповнений дітьми через нестачу місць в мікрорайоні.

Цей той самий садок, заради повернення якого дітям, мені і моїм коллегам з РДА і Управління освіти, прийшлось випробувати на собі увесь бруд, на які здатні сьогодні замовні ЗМІ, і яким й досі рясніє інтернет. Це була платня за нашу непохитну позицію, через те, що ми не захотіли «домовлятися»…

Це той самий каркас колись звичайної будівлі дитсадка, в якому специфічні «освітяни» встигли неофіційно наздавати в суборенду приміщення під більярд, хостел, кафетерій, сауну, массажний салон, магазин садівництва, столярну майстерню, автошколу, клуб дзюдо тощо…

Це кілька коробок паперу, які довелось витратити на пояснення всім інстанціям, куди невпинно писали горе-орендарі, спекулюючи на інвалідності. ООН, Посольство США в Україні, Верховна Рада, нардепи, Кабінет міністрів – невичерпний перелік інстанцій, яким скаржилися на ніби-то «чиновницьке свавілля»…

Чотири судові справи, 7 інстанцій, 2 виконавчих провадження…
Але, ми перемогли! Професійно! На підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України…

ХРОНОЛОГІЯ

29 серпня 1999 року між Ватутінським відділом освіти (орендодавець) та Спеціальним експериментальним освітньо-культурологічним центром «Сполох» було укладено договір безоплатного користування нежилими приміщеннями на вул. Олександра Сабурова, 16-а терміном на 10 років.

У 2002 році орендодавець змінився на міське КП «Київжитлоспецексплуатація».

29.08.2009 закінчився строк дії договору, однак «Всеукраїнський експериментальний центр персональної освіти та соціалізації особистості» (правонаступник «Сполоха») договір оренди не переуклав.

КП «Київжитлоспецексплуатація» звернулося до Господарського суду м. Києва з позовними вимогами про виселення недержавного закладу «Спеціальний експериментальний соціально-реабілітаційний центр «Сполох». Господарський суд м. Києва прийняв рішення від 11.02.2013 про задоволення заявлених позовних вимог.

28.08.2014 на підставі розпорядження КМДА нежитлова будівля на вул. Олександра Сабурова, 16-а, знову передається до управління освіти Деснянської районної в місті Києві державної адміністрації.

25 березня 2015 року працівники відділу державної виконавчої служби Деснянського районного управління юстиції у м. Києві провели дії на підставі виконавчого документа – виселили заклад «Всеукраїнський експериментальний центр персональної освіти та соціалізації особистості».

Прокуратурою Деснянського району м. Києва встановлено, що на території ДНЗ № 782 на вул. Олександра Сабурова, 16-а знаходяться представники Громадської організації «Український конгрес інвалідів» та Підприємства «Загальноосвітній навчальний заклад «Спеціалізована школа «Славія» без будь-яких правових підстав на зайняття вказаного приміщення та за вказаним фактом зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань кримінальне провадження за статтею 356 Кримінального кодексу України (Самоправство).

9 вересня 2015 року Господарський суд міста Києва виніс рішення про виселення Громадської організації «Український конгрес інвалідів».

Також, 16 вересня 2015 року Господарський суд міста Києва виніс рішення про виселення Підприємства «Загальноосвітній навчальний заклад «Спеціалізована школа «Славія».

17.09.2015 громадська організація «Український конгрес інвалідів» не погоджуючись із згаданим рішенням оскаржила його в апеляційному порядку. Однак, Київський апеляційний господарський суд ухвалою від 05.10.2015 апеляційну скаргу повернув без розгляду.

02.10.2015 підприємство «Загальноосвітній навчальний заклад «Спеціалізована школа «Славія» не погоджуючись з рішенням господарського суду міста Києва та оскаржила його в апеляційному порядку.

На підставі рішень судових інстанцій, Управління освіти Деснянської райдержадміністрації звернулось до виконавчої служби з заявою про примусове звільнення приміщення.