Підготовка до Водохреща у Києві: правила і заборони

Підготовка до Водохреща у Києві: правила і заборони

19 січня українці святкуватимуть Водохреща. З кожним роком до традиційного занурення в ополонку долучається дедалі більше охочих.

Якщо ж у вас недостатньо загартований організм, купання у холодній воді може бути небезпечним. Тому "Вечірній Київ" підготував інфографіку з основними правилами водохресного моржування.

Автор: Олександр Баркін, "Вечірній Київ"

Щоб не сталось надзвичайних ситуацій та травм фахівці рятувальної служби підготували прості правила.

Підготовка до зимового купання:

  1. Поступовість. Перш за все, радимо готуватися до купання заздалегідь. У жодному разі не йдіть у крижану воду без попереднього процесу загартування організму.
  2. Проконсультуйтеся із лікарем, якому Ви довіряєте, який добре знає Вас як пацієнта і з урахуванням індивідуальних особливостей Вашого організму вбачає допустимим «екстремальне купання» і переконаний, що ризик раптового прояву/загострення хвороб відсутній.
  3. Локацію для купання обирайте спеціально облаштовану, де Ви будете під наглядом фахівців рятувальної служби та чергових медиків.
  4. Не занурюйтесь там, де Ви перебуватимете не у полі зору інших людей і де в разі чого буде відсутня можливість швидко надати Вам медичну допомогу.
  5. Жодного алкоголю! Ні до, ні після занурення. Алкоголь лише створює оманливий ефект зігрівання. Насправді ж прискорює охолодження організму і збільшує ризик раптового загострення серцево-судинних захворювань. Чай, кава, гарячий бульйон – будь-ласка, якщо немає індивідуальних протипоказань.

Нагадаємо, що для столичних "моржів" вже підготували 12 пляжів