Сім’ям загиблих киян-учасників АТО запропонують матеріальну допомогу замість землі

Сім’ям загиблих киян-учасників АТО запропонують матеріальну допомогу замість землі

На засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати підтримали проект рішення, який передбачає надання матеріальної виплати сім’ям загиблих киян-учасників АТО замість землі. Відповідний проект рішення мають розглянути на одному із пленарних засідань Київради. Про це повідомив заступник голови КМДА Олександр Спасибко. Про це повідомили в прес-службі КМДА.

За його словами, через обмежені земельні запаси органи виконавчої влади та місцевого самоврядування неспроможні задовольнити необхідні потреби в отриманні земельних ділянок. Згідно поданого на розгляд рішення, сім’ї загиблих киян-учасників АТО зможуть обирати: земля у місті, що гарантована їм державою, або ж матеріальна допомога. Передбачається виплата у розмірі 400 прожиткових мінімумів.

Станом на 1 грудня 2018 року, це становило 768 тисяч гривень.

-Прийняття цього рішення дозволить створити умови для забезпечення реалізації права на першочергове відведення земельних ділянок киянам-членам сімей загиблих учасників АТО та визначити чіткий механізм компенсації за одержані чи ще не одержані ними земельні ділянки. Сьогодні у місті налічується 363 сім’ї загиблих киян-учасників АТО. 142 із цих сімей уже отримали земельні ділянки. Задовольнити законне право решти сімей для столиці вкрай складно. Тому ми пропонуємо грошову компенсацію. Більше того, не всі зі 142 сімей, які тримали ділянки, мають можливість їх облаштувати. Тому вони можуть передати землю до комунальної власності міста, а натомість отримати грошову допомогу, – сказав Олександр Спасибко.

Реалізація проекту рішення буде здійснюватися за рахунок коштів бюджету міста, передбачених у Міській цільовій програмі «Турбота. Назустріч киянам» на 2019-2021 роки.

-Проект рішення підтриманий Радою ветеранів АТО при КМДА. Передбачено, що розглядати питання, пов’язані з виплатою матеріальної допомоги, буде спеціальна комісія, яка працюватиме при кожній райдержадміністрації столиці, – додав Олександр Спасибко.

Нагадаємо, для ветеранів створять Єдиний реєстр та електронний кабінет.