Навігатор на 17-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 17-те січня: куди піти у Києві

Сьогодні на вас чекає розповідь про мандрівку Норвегією, угорські танці, презентації книг, пізнавальні лекції та багато іншого. 

Вечір історичний: Могилянка. Початок. Київське Богоявленське Братство

У період, коли над українською культурою і українською вірою нависла загроза знищення, по території України і сусідніх земель у великих містах починають з'являтися православні братства, метою яких було гуртувати активну інтелігенцію навколо ідеї збереження і творення української культури, науки, Традиції.  Одним із таких братств є Київське Богоявленське братство, до якого долучалися непересічні люди - і Петро Конашевич-Сагайдачний із козацькою старшиною, і Петро Могила і багато інших діячів науки, військової справи, релігії. На території Братства - у Богоявленському соборі - відбувалося відновлення українського православ'я, а школа, утворена при ньому, згодом стала Києво-Могилянською академією. Про це і дещо більше - в лекції Богдана Березенка. По завершенні  - дискусія  про актуальність в нинішній час існування таких структур як братства, зважаючи на важливий історичний момент в діяльності нашої Церкви. 

Коли: 17 січня о 16.30
Де: Контрактова площа, вул. Волоська, 8/5, підвал 4 корпус
Вхід вільний

Вечір патріотичний: "Лицарі золотого  тризуба"

Твір Володимира Покотила побудований на документальному матеріалі, що підіймає глибини української, багатьом і досі невідомої історії, порушує проблеми загальнонаціонального значення. В ньому докладно висвітлено долю багатьох національносвідомих українців, які боролися за незалежність України з часів національно-визвольних змагань 1917–1922 рр. до 1961 р., показане життя у всіх його неприглядних проявах за часів німецької та московської окупації на Київщині, Львівщині та в таборах ГУЛАГу.  Презентація книги проходитиме за участі ансамблю сім’ї Віксніних та заслуженого артиста України бандуриста Тараса Силенка.

Коли: о 18.00.
Де: "Козацький дім", пров. Т. Шевченка, 5 (2-й поверх), ст.м. Майдан Незалежності.
Вхід вільний.

Вечір книжковий: Презентація «Три сторони медалі. Реверс» Геннадія Тітова

Видавництво «Темпора» започатковує серію презентацій гостросюжетних книг. Перший ‒ Геннадій Тітов, автор трилогії «Три сторони медалі», разом з яким презентують другу книгу з неї ‒ «Реверс».

Молодий київський скульптор Сашко Савченко на прізвисько Сава намагається ужитися зі своєю нещодавно виявленою сутністю, яка затягнула його у світ надприродного. І світ цей дружнім аж ніяк не назвеш. В такому не зайве мати товариша, який завжди допоможе роздобути пива, втекти від ворогів, та ще й розібратися в химерних законах химерного світу. Переплетення світла й темряви, східних походів середньовіччя і спальних районів сьогодення, реальності й потойбіччя.

Коли: о 18.30
Де: Книгарня Є, вул. Хрещатик, 46
Вхід вільний

Вечір музичний: гастролі німецького скрипаля

Даніель Рьон – музикант з відомої династії, його дід і батько були концертмейстерами в Берлінській філармонії Фуртвенґлера та Баварського симфонічного оркестру. Описуючи гру Даніеля Рьона, критики відзначають вражаючу техніку, віртуозність, опору на традиції найвидатніших скрипалів минулого століття, зокрема Руджеро Річчі, який так відгукнувся про Рьона: “Його стиль - це відблиск гри минулих майстрів!”
Виступає разом з Київським камерним оркестром. В програмі концерту - твори Баха, Елгара, Моцарта, Гайдна і Бріттена. 

Коли: о 19.00
Де: Національна філармонія України, Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-350 грн.

Вечір туристичний: Норвегія за 100 євро

Про свої пригоди на землях вікінгів розповість Дмитро Карпов. Мандрівка західною частиною Норвегії просякнута духом справжнього бекпекінгу: 1700 км автостопом, ночівлі в наметі та добрі люди на шляху. Про те як піднятися на славнозвісний Язик за три години, де шукати найкрасивіші локації без туристів дізнаєтесь на заході. Окрім історій, маршрутів Дмитро поділититься лайфхаками, які зменшать ваш бюджет до недешевих скандинавських країн. 

Коли: о 19.00
Де: Бібліотека КПІ,проспект Перемоги, 37
Вхід вільний

Вечір в кіно: Дріс ван Нотен за лаштунками

Зазвичай потайний, Дріс Ван Нотен уникає камер та зайвий раз не з'являється на публіці. Але у цьому фільмі ми побачимо іншого Ван Нотена. Протягом року Рейнер Хольцемер буквально ходив по п’ятах дизайнерові й фільмував усе найцікавіше з особистого життя та роботи Дріса. Він відкрито розповідає про перші вдачі та розчарування, власну філософію та особисте життя. Цей фільм — це захоплююча годинна прогулянка разом із зірковим дизайнером. Унікальна можливість побачити процес створення колекцій, прогулятися складом Rue du Chemin Vert, де проходили кілька показів його бренду й навіть на власні очі побачити процес виготовлення фірмових вишивок, що виготовляються в окремій майстерні Дріса у Калькутті.

Коли: о 19.00
Де: кінотеатр "Київ", вул. Велика Васильківська, 19
Вартість квитків: 90-120 грн.

Вечір святковий: концерт "Небо і Земля"

Цього вечора Небо зустрінеться з Землею, гучні народні гуляння та жартівливі щедрівки зустрінуться з піднесеними церковними колядками, а мотиви старовинного вертепу – з сучасною академічною традицією. У виконанні хору "Хрещатик" лунатимуть твори Миколи Леонтовича, Анатолія Авдієвського, Василя Барвінського, Франца Грубера, Андрія Гнатишина тощо.

Коли: о 19.00
Де: Будинок Актора, Ярославів Вал, 7
Вартість квитків: 80-120 грн.

Вечір актуальний: Дезеленізація

Учасники ініціативи DE NE DE представляють мистецький проект, у якому сучасні українські художники та громадські активісти осмислюватимуть минуле і сучасне міського озеленення.Сьогодні в Україні, на думку організаторів проекту, концепція озеленення більше тяжіє до декоративності та спектакулярності, нехтуючи практичністю, а почасти і доцільністю.  Фотодокази нівечення рослин комунальними службами: обрізка чи вирубка дерев, перекопування чи асфальтування газонів стануть частиною виставки. 

Коли: о 19.00
Де: BURSA Gallery, вул. Костянтинівська, 11B
Вхід вільний

Вечір танцювальний: Традиційний угорський Танцхаз

Гурт «Щодро» проведе танцювальний майстер-клас з угорських танців з автентичним музичним супроводом. "Щодро" – один із найяскравіших фольклорних колективів Берегівщини Закарпатської області.  Його учасники - молоді музиканти з різних поселень Закарпаття, яких об’єднала любов до народної музики та танцю. Покликанням гурту є популяризація угорської народної музики, танцю та проведення Танцхазів на Закарпатті та далеко за її межами.

Коли: о 19.00
Де: Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19
Вартість квитка: 30 грн.

Вечір в театр: "Про любов"

Скажена і смішна, ніжна і наївна історія кохання, яка пробудить весну у вашому серці.  Вона закохалася у нього в першому класі, а в десятому вони склали договір. Вони домовилися одружитися одне з одним у двадцять сім, якщо до того часу ні з ким не одружаться. Минули роки, а він все ще її найпотаємніша мрія. Після десяти років тиші, вона знаходить його – сумного, безнадійного, на самому дні. Знаходить, аби врятувати його життя. Історія про самотність у великому місті, молодість і дорослішання. Про любов і чарівне червоне сяйво, що творить дива!

Коли: о 19.00
Де: Малий театр, вул. Олеся Гончара, 33​
Вартість квитка: 200 грн.