У киян хочуть вкрасти та забудувати частину острова Муромець

У киян хочуть вкрасти та забудувати частину острова Муромець

У Києві при плануванні екологічної політики і визначенні територій для розвитку лісопаркових зон однієї з найперспективніших територій був обраний парк Муромця (колишній «Дружби народів»). Про це пише народний депутат України Дмитро Білоцерковець у Фейсбук. Ось на чому він загострює увагу нинішніх можновладців, аби вони почали діяти заради збереження природної перлини Києва.

Парк "Муромець" знаходиться на однойменному острові Муромець, який відноситься до земель водного фонду (стаття 4 Водного кодексу України). Острів Муромець знаходиться на межі двох адміністративних одиниць, а саме - столиці та Київської області. При цьому острови можуть передаватися виключно для сінокосіння і тільки на умовах оренди (частина четверта статті 59 Земельного кодексу України). 

Проте протягом президенства Януковича 2010-2014 років північна територія острова Муромець була виділена у приватну власність.

Спочатку розпорядженнями Броварської РДА Київської області від 24.03.2010 № 533, № 534 та № 535 було відведено та передано у власність 117 громадянам понад 200 га в межах Погребської сільської ради Броварського району (в ур. Муромець, за межами населеного пункту). Земельні ділянки було передано для ведення особистого селянського господарства з майбутньою можливістю переведеня функціонального призначення під садибну забудову, що фактично призведе до забудови острова. Потім у 2013-2014 роках (в часи Революції гідності) наказами Головного управління Держземагентства у Київській області на острові Муромець було відведено та передано у приватну власність ще масив земельних ділянок громадянам під аналогічне функціональне призначення. Після цього було неодноразово проведено процедуру перереєстрації прав (дарування, продаж).
За наявною інформацією всі документи стосовно відведення та передачі у приватну власність земельних ділянок на острові Муромець в місцевих фондах документації землеустрою відсутні або доступ до них штучно обмежено.

Щоб не допустити дерибан та забудову острова Муромець, необхідно ініціювати розслідування щодо можливих протиправних дій у 2010-2014 році з боку Броварської РДА Київської області та Головного управління Держземагентства у Київській області у відведенні земель частини острова Муромець та ініціювати повернення їх до державної власності. Також звертаю увагу діючого голови ОДА Олександр Терещук відносно того, що не можна допустити зміну функціонального призначення відведених земельних ділянок, аби не допустити забудову острова.

Відповідні звернення підготовлені до Генеральної та областної прокуратури, а також до голови ОДА Київської області.

Читайте також у "Вечірці"  про заповідну територію острова Муромець