Підсумки 2018: українці більш активно заощаджували кошти у гривні

Підсумки 2018: українці більш активно заощаджували кошти у гривні

За підсумками 2018 року українські банки на 10% збільшили обсяг депозитного портфелю у гривні - до 539,7 млрд грн. Завдяки тому, що при формуванні заощаджень українці надавали перевагу вкладам у національній валюті, обсяг гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за рік збільшився на 14,5% до 268,9 млрд грн.

Про це повідомив офіційний сайт Національного банку України.

- Обсяг депозитного портфелю банків у національній валюті у 2018 році зріс на 10% до 539,7 млрд грн. Обсяг гривневих депозитів населення у платоспроможних банках за рік збільшився на 14,5% до 268,9 млрд грн, - говориться у повідомленні.

Згідно даних НБУ, у грудні обсяг гривневих депозитів населення збільшився 4,3%.

В результаті, обсяг гривневого депозитного портфелю українців за підсумками року перевищив докризовий рівень, який банківська система мала у 2013 році.

За інформацією НБУ, притоку коштів у вклади в національній валюті сприяли декілька чинників. Серед них - високі темпи зростання заробітної плати у 2018 році, більш привабливі процентні ставки за гривневими депозитами, ніж за валютними, а також помірність у коливанні курсу гривні протягом року.

При цьому за рік збільшився і обсяг гривневих коштів бізнесу у платоспроможних банках - на 5,9% до 270,1 млрд грн. Це також найвищий показник, починаючи із докризового періоду.  Зокрема у грудні гривневий депозитний портфель бізнесу зріс на 16%.

Характерно , що в той же час збільшився і обсяг депозитів населення в іноземній валюті - на 1,6% до $8,6 млрд. При цьому, у грудні зростання становило 1,8%.

Нагадаємо, за підсумками 2018 року, українські банки збільшили кредитування населення та добросовісних корпоративних позичальників, перевищивши обсяг кредитного портфелю у докризовий період.