Вчителі початкових класів можуть зареєструватися на добровільну сертифікацію

Вчителі початкових класів можуть зареєструватися на добровільну сертифікацію

15 січня на сайті Українського центру оцінювання якості освіти відкрилась реєстрація для участі в пілотному проекті сертифікації педагогічних працівників, які в разі успішного її проходження, отримають щомісячну доплату в розмірі 20% посадового окладу.

Про це повідомив офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Участь у сертифікації є виключно добровільною – це одна з її головних засад. Цього року ми проводимо апробацію механізмів проведення сертифікації, тож у пілотному проекті зможуть взяти участь до 1 000 вчителів початкових класів, – пояснила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

Для тих вчителів, які успішно пройдуть сертифікацію, передбачається щомісячна доплата в розмірі 20% посадового окладу (ставки заробітної плати) пропорційно обсягу педагогічного навантаження упродовж трьох років чинності сертифіката.

Процедура сертифікації складатиметься з 3 етапів:

- експертне оцінювання професійних компетентностей учасника через вивчення практичного досвіду його роботи, на базі закладу освіти, де він працює ;

- самооцінювання учасником власної педагогічної майстерності (відповідно до спеціальної анкети) та подання е-портфоліо, яке містить опис проведеного навчального заняття та, можливо, відеозапис уроку чи його фрагментів;

- оцінювання фахових знань та умінь учасника через незалежне тестування.

Сертифікацію пройдуть та отримають відповідний документ усі вчителі, які за цими складовими наберуть кількість балів, що дорівнює або перевищує порогові.

Крім доплати, успішне проходження сертифікації надасть вчителю такі переваги, як зарахування чергової (або позачергової) атестації із присвоєнням наступної категорії або підтвердження наявної вищої категорії.

За інформацією Кабміну, цьогоріч в Україні також почнеться оцінювання наукових установ за новими правилами – його проводитимуть незалежні експерти на основі єдиних прозорих критеріїв, з урахуванням специфіки кожного закладу. Від результатів залежатиме рівень його державної підтримки.

Нагадуємо, шукати роботу у центрах зайнятості українцям допоможуть кар’єрні радники.