В столиці за фантазію музеї готують відвідувачам подарунки

В столиці за фантазію музеї готують відвідувачам подарунки

Лише сьогодні в музейних закладах можна досхочу робити автопортрети з вподобаними експонатами - навіть у тих місцях, де фотографії зазвичай заборонені. А особливо винахідливим гостям багато музеїв обіцяють призи та сюрпризи. 

16 січня 2019 року відбудеться Міжнародний флешмоб музейних селфі.  В Україні цьогоріч акція пройде вже вп`яте. 

Для участі у флешмобі потрібно прийти до улюбленого чи ненависного музею, зробити "селфі" (фотопортрет власноруч)  на фоні чи поруч з улюбленим експонатом та опублікувати його у Facebook, Twitter та Instagram із хештегом #MuseumSelfie та тегом того музею, де ви зробите фото.

Акція має два застереження:
- категорично заборонено використовувати спалах при фотозйомці, адже це шкодить музейним раритетам;
- зроблене в музеї селфі не можна використовувати як інструмент політичної агітації чи протиборства.

Національний художній музей України
вул. Грушевського, 6

Умови участі:
• прийди до музею
• зроби селфі з улюбленим експонатом
• запость фото у соцмережах (facebook, instagram) 
• додай хештеги #NAMUselfie і  #MuseumSelfie та виграй подарунок  від Музею. Переможця оголосять 17 січня. 
16 січня - середа, а це означає, що студенти та школярі приходять безкоштовно (за наявності учнівського, студентського квитка).

Національний заповідник «Софія Київська»
вул. Володимирська, 24

Завітайте в цей день до одного з музеїв заповідника, сфотографуйтеся на фоні чи всередині улюбленої пам’ятки та опублікуйте селфі у Facebook із хештегом #MuseumSelfie та #SelfieSophiaKyiv. Учасників можуть очікувати приємні сюрпризи.
16 січня — це єдиний день, коли ви маєте змогу зробити безліч кадрів навіть там, де фотографуватися заборонено.​

Національний музей історії України у Другій світовій війні
вул. Лаврська 27

Лише у цей день вхід до музею коштуватиме… селфі.  У виставковому залі музею на Вас чекатимуть сучасні захисники України: Ігор Гордійчук («Сумрак»), Валерій Краснян («Барс»), Павло Чайка («Сігл»), Андрій Шараскін («Богема»), Дмитро Ярош («Яструб») та волонтерка Яна Зінкевич.

Станьте учасником акції та скористайтеся можливістю сфотографуватись із їх точними копіями – унікальними силіконовими фігурами.

Для участі потрібно:

- зробити селфі на тлі скульптури «Батьківщина-мати» чи інших упізнаваних об’єктів на території Меморіалу; 

- опублікувати його у Facebook, Twitter чи Instagram із хештегами  #MuseumSelfie , #warmuseum та тегом геолокації Національний музей історії України у Другій світовій війні;

- на вході до музею показати розміщений пост. 

Далі заходите в музей, абсолютно безкоштовно робите селфі біля скульптур українських героїв чи улюблених експонатів та публікуєте круті фото в соцмережах.

Національний музей народної архітектури та побуту України
вул. Академіка Тронька

Умови конкурсу:
1. Зробіть красиве селфі на території нашого музею;
2. Поділіться фото на своїй сторінці, позначивши сторінку Національний музей народної архітектури та побуту України та хештеги: #МузейПростоНеба #MuseumSelfie
3. Тегніть Національний музей народної архітектури та побуту України в публікації. Переможця визначать за допомогою сайту random.org 19 січня.


Музей Ханенків 
вул. Терещенківська, 15-17

Приходьте до музею, скопіюйте улюблений експонат, або ж навпаки —спародіюйте найнеулюбленіший, зробіть памятну світлину,  викладайте фото з хештегами #MuseumSelfie та #KhanenkoMuseum. Заповнимо стрічку музеями і мистецтвом та долучимося до світової ініціативи!, - закликають в музеї.

Бонус -  безкоштовний вхід в середу 16 січня, що перенесли з традиційної першої середи місяця

Національний науково-природничий музей НАН України
вул. Богдана Хмельницького, 15

Приходь до музею, зроби яскраве селфі на тлі наймилішого для тебе експонату, викладай у Facebook, Instagram або Twitter, додавши хештег події та музею, і нехай весь всіт дізнається про твою причетність до світу цікавих  захоплень!  Кількість вподобань під світлиною вкаже переможця, якого обіцяють не оминути увагою!

Можна викласти фото, які ви зробили раніше цього дня! Тегайте #MuseumSelfie #ннпм #науковоприродничий та збирайте лайки!

Нацiональний музей «Київська картинна галерея»
вул. Терещенківська, 9 

Умови участі:  приходьте до музею, робіть оригінальні світлини з експонатами, публікуйте у соцмережах з тегами  #MuseumSelfie та нашим #TereschenkoMuseum та збирайте заслужені лайки! Кожному селфімейкеру – безкоштовний вхід у зали. Розглядати роботи будуть в мережах Facebook та Instagram.

Музей історії Києва

вул. Богдана Хмельницького, 7

- Зроби пам'ятний «самчик», «самоклац» або «яфотку» серед музейних експонатів у Музеї історії міста Києва у День селфі! Це можливість вписати себе в історію, - закликають в музеї.   
 

Музей української діаспори

вул. Московська, 40-б

Зробіть та розмістіть 16 січня селфі, зроблене у музеї, з хештегами #MuseumSelfieDay і #MuseumUkrainianDiaspora й отримайте подарунки! Власники трьох фото, що наберуть найбільшу кількість лайків у Фейсбуці, отримають від музею унікальне видання – ілюстрований альбом, присвячений творчості Василя Кричевського та його доньки Катерини Кричевської-Росандіч. 

Окрім постійної експозиції в музеї діють виставкові проекти «Наш Сікорський» та «Микола Кричевський. Мистець і світ», де ви також зможете зробити селфі. А ще ми пропонуємо унікальні локації: селфі біля антикварного музейного роялю або ж на фоні музейної будівлі у казковому засніженому дворику.  Переможці флешмобу будуть визначені 17 січня. 

Музей на Поштовій площі

Поштова площа, 1 

Ви зможете сфотографуватися на фоні давньоруських дерев'яних кварталів 11 століття. А бонусом буде - колоритний паркан, над яким працювали близько 30 художників під час арт-марафону "Тисячолітня історія України у ста метрах".  Публікуте свої фото в соц. мережах з хештегами #MuseumSelfieDay та #МузейНаПоштовій . Найкращі фото опублікують на сторінку в Instagram та Facebook.

Для організації доступу на територію пам'ятки археології використайте телефонуйте за номерами: 067 985 7202, 095 861 1683

Київська Фортеця

вул. Госпітальна, 24,

Для участі у флешмобі 16 січня зробіть "селфі" (фотопортрет власноруч) на фоні чи поруч з улюбленим експонатом та опублікуйте його у Facebook із хештегом #MuseumSelfie та тегом Національного історико-архітектурного музею «Київська фортеця» — #KyivFortress.

Автор найцікавішого селфі отримає у подарунок нещодавно надруковану монографію (наукова праця у вигляді книги з поглибленим вивченням однієї або декількох (тісно пов'язаних між собою) тем).

Cтародавній Київ

Музей історії Михайлівського Золотоверхого монастиря

вул. Трьохсвятительська,6 

Виставка «Археологічний портрет стародавнього Києва: життя рибалки, фальшивомонетника, митника...», Андріївський узвіз, 5/31 

День музейного селфі пройде в Київському науково-методичному центрі по охороні, реставрації та використанню пам`яток історії, культури і заповідних територій, ДІАЗ “Стародавній Київ”, Музеї історії Михайлівського Золотоверхого монастиря.

Запрошують усіх, в рамках #MuseumselfieDay 16 січня 2019 року прийти до музею, зробити миле, веселе, родинне, персональне чи будь-яке інше та викласти в мережі с тегами #MuseumselfieDay #Museumselfie #OldKyiv!

Історико-меморіальний музей Михайла Грушевського

вул. Паньківська, 9

Взяти участь дуже просто:

– зробити селфі у музеї; – розмістити ваші фото у Facebook з хештегами #MuseumSelfie і #hrushevskyhouse.

Автор найоригінальнішого фото отримає від музею унікальне перевидання книги «Дитина у звичаях і віруваннях українського народу» автором якої є церковний діяч, педагог, етнограф, краєзнавець, родич Михайла Грушевського Марко Грушевський  Переможці флешмобу будуть визначені 17 січня

Вхід цього дня за ціною пільгового квитка – 10 грн.

Національний музей Тараса Шевченка

бул. Шевченка, 12.

Шевченко відомий своїми численними автопортретами. Охочих запрошують створити власний портрет та приєднатися до міжнародної акції Museum Selfie Day.

Умови: 

 - Приходьте до музею - знаходьте в експозиції послання від Шевченка, які можна прочитати лише зробивши фото. 

 - Публікуйте свої фото в соціальних мережах з хештегами #shemuseum та #museumselfie.

 - Вигравайте подарунок від музею.

День селфі Музею Івана Гончара у ТРЦ Гулливер

пл. Спортивна, 1-а

Цього року Музей Івана Гончара та ТРЦ Gulliver створили міні-музей з реплік музейних експонатів та реквізиту у атріумі торгівельного центру. Кожен гість матиме можливість зробити пам’ятне селфі. У кадрі  - репліки святкових головних уборів з різних областей України, коза з колядницької ватаги, різдвяні зірки та свитки, створені за зразком музейних експонатів, люб’язно надані ЗЕРНО. Протягом дня музейні співробітники розповідатимуть про традиційну культуру та відповідатимуть на питання про святкові головні убори кінця ХІХ ст.  Простір прикрашений величезними копіями давніх світлин з мистецького історико-етнографічного альбому Івана Гочара «Україна та Українці».

Умови участі: треба зробити селфі та розмістити ваші фото у Facebook, Instagram або Twitter з хештегами #MuseumSelfie #IvanHoncharMuseum та #gullivercenter.

Позначайте локацію, тегайте Музей Івана Гончара та Gulliver. Серед учасників буде розіграно набір із 32 листівок з давніми світлинами з фондів музею.

Також запрошують у цей день завітати на виставку «Борисівська ікона» у музеї (вул. Лаврська, 19).