Маніпуляції на виборах: в Києві покажуть актуальне документальне кіно

Маніпуляції на виборах: в Києві покажуть актуальне документальне кіно

В столичному кінотеатрі «Ліра», започаткували проект Клуб документального кіно LiraDOC. Під час зустрічей глядачів знайомитимуть зі стрічками українських та закордонних режисерів, дискутуватимуть довкола суперечливих тем за участі творців документального кіно.

- В основному глядачі мають змогу подивитися документальні фільми лише в контексті окремих фестивалів, і це покази не системного характеру.  Якщо документальні картини й виходять в кінотеатрах, то в дуже обмеженому прокаті, а на телеканалах показують власні документальні програми. Але насправді таких фільмів багато. Тому ми вирішили створити клуб, на якому можна не лише дивитися документальне кіно, а й дискутувати з приводу піднятих тем, спілкуватися з режисерами. Документалістика найбільше розрізняє і відчуває «нерв» суспільства, його проблеми.  Глядацька аудиторія такого кіно не дуже широка. Однак важливо, щоб люди мали змогу отримати цей інтелектуальний імпульс, - впевнена директорка кінотеатру «Ліра» Ірина Плехова.  Започаткувати клуб ми вирішили після показів фільмів «Крим, як це було» та «Крихка свобода», коли наш кінозал на 118 місць не зміг вмістити всіх охочих. Люди потребують документальних фільмів, які розказують про наше сьогодення та минуле, піднімають непрості теми та допомагають розкрити їх контекст.  

На першій зустрічі  LiraDOC, 12 січня, демонстрували короткометражку іраксько-французького режисера Лейта Абдуламіра "Сльоза ката". Стрічка знята в Єгипті, де смертна кара досі є законною, а виконує вирок єдиний професійний кат Ашмаві. Також у фільмі засуджені, що очікують смерть, розповідають про свої відчуття. 

 - Якраз напередодні в соціальних мережах було обговорення щодо доцільності відновлення смертної кари в Україні. І ми вирішили, що варто показати цю стрічку та подискутувати. Крім того, режисер  Лейт Абдуламір, який був присутній на показі, пов'язаний з Україною – він навчався в університеті Карпенка-Карого й одружений на кримчанці, - зазначила Ірина Плехова. 

Зустрічі клубу планується проводити раз на два тижні. Кінотеатр запрошує до співпраці режисерів та продюсерів.

- Наступний показ  документального кіно буде присвячений українцям з різних регіонів – Миколаєва, Києва, Криму, Львова, та їх ідентифікацією, чи сприймають себе частиною України. Як про це говорити? Чим різняться думки в регіонах та як будувати мости? Про це йтиметься на зустрічі, - анонсує директорка кінотеатру.  – Крім того, піднімемо тему 9 травня, як українці відзначають цей день, сприймають як свято чи день жалоби. І ще плануємо контраверсійний кінопоказ, пов'язаний з виборами, як це в Україні відбувалося останні 20 років. Зокрема, йтиметься про фальсифікацію, громадську думку і як нею можна маніпулювати в сучасному світі. Це буде пересторогою для всіх виборців.    


Клуб документального кіно  LiraDOC
Коли:
раз на два тижні
Де: кінотеатр «Ліра», вул. Велика Житомирська, 40
Вартість квитків: 50 грн.

Нагадаємо, сувій, мозаїка, балет: 10 яскравих видань першого Київського фестивалю фотокниг.