Банківська система України "видужала": за підсумками 2018 повернулася до докризових показників

Банківська система України "видужала": за підсумками 2018 повернулася до докризових показників

2018-й рік банківська система України завершила поверненням до докризових показників – обсяг кредитів та депозитів у банках перевищив рівень 2013 року. Так портфель гривневих кредитів населенню за рік зріс на 31,4% до 135,4 млрд грн, а обсяг гривневих депозитів у платоспроможних банках за рік збільшився на 14,5% до 268,9 млрд грн. (в іноземній валюті - на 1,6% до $8,6 млрд), перевищивши докризовий рівень.

Про це повідомляє офіційний сайт Національного банку України.

- Довіра до банків продовжувала зміцнюватися, про що свідчить притік вкладів населення... Обсяг гривневих депозитів у платоспроможних банках за рік збільшився на 14,5% до 268,9 млрд грн.. Також тривало активне відновлення кредитування, переважно за рахунок зростання споживчих кредитів. Завдяки цьому портфель гривневих кредитів населенню за рік зріс на 31,4% до 135,4 млрд грн, перевищивши  обсяг портфелю у докризовий період, - говориться у повідомленні.

За інформацією НБУ, минулого року банки активно кредитували населення та добросовісних корпоративних позичальників. У свою чергу, українці більш активно заощаджували кошти у гривні, а процентні ставки по банківських депозитах у національній валюті стабільно зростали.

Нагадаємо, Уряд прогнозує, що у 2019 році зростання української економіки становитиме не менше 3%, і це дозволить вкласти додаткові кошти у програми розвитку освіти, медицини, проекти з енергоефективності та розбудови інфраструктури.