Як зробити красиве селфі: поради професіонала

Як зробити красиве селфі: поради професіонала

16 січня відзначається Міжнародний день селфі. Багато музеїв закликають відвідувачів робити селфі та брати участь у конкурсах.

Селфі за останні роки стрімко набрало популярності. Й не дивно: ми всі подорожуємо, відвідуємо цікаві місця, і так кортить похвалитися цим перед своїми підписувачами у соціальних мережах. Не завжди є можливість попросити когось «зупинити мить», тому у фотографії з’явився сучасний напрям – селфі. Особливо популярним він є серед молоді. На допомогу людям, які не можуть уявити життя без власних фотографій, прийшли телефони з фронтальними камерами та селфі-палки (моноподи). Але досі є багато людей, яким не подобається, як вони виглядають на селфі.

На прохання «Вечірки» Тетяна Бокша, фотограф, менеджер по роботі з фотографами у фотобанку Depositphotos, напередодні цієї дати, дала поради, як правильно робити селфі.

1. Світло. Селфі потрібно робити у максимально природних умовах. Спалах завжди робить обличчя плоским. Тому бажано його не використовувати. Хоча зрозуміло, що в темний період доби без нього ви не обійдетеся.

2. Режим. Якщо на телефоні маєте портретний режим, то краще виставити його. Якщо ви завзятий «селфіст», то обирайте телефон з двома камерами. Одна фокусується на обличчі, інша – на фоні, що робить його розмитим. Тобто такі фото виглядають наближеними до зроблених «дзеркалкою».

3. Розташування камери. Багато телефонів дають можливість запрограмувати фото на таймер. Тобто ви можете виставити час зйомки через, наприклад, 30 секунд і поставити телефон у зручне місце. У такий спосіб вам не доведеться його тримати в руці, і фото вийде кращим. Телефон слід розташовувати на рівні обличчя. Адже якщо фотографуватимете знизу, отримаєте подвійне підборіддя, якщо зверху – то здаватиметеся меншим. Можна телефон розмістити на спеціальному триногу для телефону.

4. Обробка фотографій. Пані Тетяна радить при обробці фото враховувати тип зовнішності. Так, при редагуванні знімків, на яких зображені люди з блакитними очима, потрібно застосовувати холодний фільтр, а з карими очима та каштановим волоссям – теплий. З мобільних фоторедакторів наша співрозмовниця радить використовувати або спеціальний додаток до Instagram, або фоторедактор VSCO.

Тетяна Бокша розповідає, що селфі не дуже часто використовує, але оскільки має фоловерів з усього світу, то іноді потрібно дати їм змогу побачити, як виглядає автор фото, які їм подобаються.