Навігатор на 15-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 15-те січня: куди піти у Києві

Сьогодні киян чекають несподівані зустріі в бібліотеках, концерт юних віртуозів, відкриття "Зимової казки" та багато іншого. 

Вечір поезії і пристрасного танцю в бібліотеці

В затишній читальній залі  бібліотеки відвідувачі поринуть в світ поезії разом з поеткою, перекладачкою Оленою О'Лір, поетом, перекладачем Миколою Байдюком, бардесою Оксаною Чайкою, а танцівниці з Flamenco studio ESO потішать пристрасними танцями. 

Коли: о 17.00
Де: Публічна бібліотека ім. Самеда Вургуна ЦБС Оболонського району, вул. О. Архипенка, 3
Вхід вільний

Вечір вражень: VEDALIFE: зимова казка

В арт-просторі виставки SAMSKARA відкривається острівець фестивальної атмосфери VEDALIFE в центрі зимового Києва. У програмі - концерти, заняття йогою, лекції, майстер-класи та воркшопи, кіно 360 з ефектом повного занурення, фудкорт з вегетаріанською їжею, фотозони, прем'єра фільму про ведичний всесвіт на 3D екрані та багато іншого. Детальна програма

Коли: з 17.00 до 23.00
Де: Львівська площа, 8-А (навпроти Будинку Художників)
Вхід безкоштовний, необхідно зареєструватися 

Відкриття виставки Івана Марчука «Земля моя – краса моя»

Картини одного з  13-ти творчих циклів художника – «Пейзаж» – представлені в експозиції ретроспективної виставки. Перебуваючи у пошуках власного творчого стилю, у 1972 році митець для передачі одухотвореності природи винайшов власну цілком оригінальну техніку «пльонтанізм» (від діалектного слова «пльонтати» - плести, переплітати), котра балансує на межі рукотворного і технологічного і через складність філігранного виконання і трудомісткість практично не підлягає повторенню. Експозиція містить близько 60 полотен, створених протягом 1972– 2019 років. На вернісажі виставки дизайнерка Лідія Лущик представить п’ять авторських розробок з використанням вишитих елементів за мотивами творчого циклу художника «Кольорові прелюдії». 

Коли: о 17.30
Де: Національнйи музей "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9
Вхід на відкриття вільний

Вечір пізнавальний: світовий тріумф "Щедрика"

Клуб "Киянин" запрошує на зустріч з Валентиною Кузик -музикознавцем, музично-громадським діячем. Тема "Світовий тріумф "Щедрика" М.Д.Леонтовича: таїна універсальних кодів".  Валентина Кузик є автором біля 20 окремих праць, присвячених розвитку музичної культури.  Справжньою подією стали матеріали про вбивство генія української музики М. Леонтовича, які вперше опублікувала В. Кузик у 1996 році («Як загинув Микола Леонтович» - г. «Літературна Україна», ); вона ж після десятиліть загального мовчання висвітлила постаті знищених тоталітарною системою Д. Ревуцького, В. Верховинця, В. Польового, К. Реґаме та ін.

Коли: о 18.00
Де:  Бібліотека ім. М.Гоголя, вул.Вел. Васильківська, 136
Вхід вільний

"Гастрономічна подорож Києвом XVII століття"

Охочих запрошують «повечеряти» у Києві часів Богдана Хмельницького. Приєднавшись до мандрівників з далеких країн, що залишили описи відвідин Києва сер. XVII ст., та увімкнувши уяву, ви побуваєте на шляхетському та козацькому бенкетах, відвідаєте урочисті монастирські трапези.  Відкриєте для себе забуте «обличчя» елітарної київської кухні часів Гетьманщини та дізнаєтесь: чому Богдан Хмельницький був пристрасним поціновувачем кави, яку страву з наркотичними властивостями шляхтичі вживали по завершенню трапези, як вплинув на київську кухню XVII ст. найвідоміший кулінар Речі Посполитої – «кухмістр» краківського воєводи Станіслав Чернецький, чому у київських монастирях урочисті трапези розпочиналися з вишуканих десертів, а не завершувалися ними. Ігор Нетудихаткін  – завідувач сектору Музей «Андріївська церква» Національного заповідника «Софія Київська»,  автор понад 40 наукових публікацій, зокрема –  «Старожитня кухня Київських митрополитів: меню, рецепти та протокол трапези XVII-XVIII ст.» (Київ, Видавництво «Горобець», 2018) – обіцяє пригоду!

Коли: 15 січня о 19.00
Де: Контрактова площа, 7
Вартість:  140 грн при передоплаті після реєстрації,  на місці 180 грн.

Вечір музичний: «Я-ВІРТУОЗ!»

Юні віртуози, переможці міжнародних конкурсів  з Києва, Харкова, Одеси вийдуть на сцену  разом із  Симфонічним оркестром Українського радіо. У дні зимових свят Їх віртуозне виконання творів вічної класики, сучасної української музики, колядок та щедрівок створить неймовірну  атмосферу Різдвяного Дива!
В  концертній програмі: Гайдн, Моцарт, Россіні, Лало, Паганіні, Рахманінов, Скорик, Гаврилець, Яковчук, колядки та щедрівки в аранжуванні українських авторів.

Коли: о 19.00
Де:  Будинок звукозапису Українського радіо, вул. Л. Первомайського, 5 В.
Вартість квитків: 90-150 грн.

Вечір в кіно: Січень-березень

Українсько-австрійська драма "Січень-березень" Юрія Речинського розповідає дві паралельні історії. Перша – про молоду пару, австрійку Ханну та українця Юру, які потрапляють в автомобільну аварію; друга – про матір Ханни Марту, яка у Відні переживає розлад особистості, викликаний хворобою Альцгеймера.  

Коли: о 19.30
Де: IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний

Вечір освітній : історія живопису за 60 хвилин

Для повноцінного розуміння витвору мистецтва необхідно знання й розуміння засобів художньої виразності. Саме від інструментарію, що використовує живописець, графік або скульптор, залежить творче сприйняття твору. Тож уміння не тільки бачити, а й розуміти справжню мову мистецтва, є необхідним для всіх любителів мистецтва. Курс Олени Боримської навчить вас орієнтуватись у різноманітних пластичних системах мистецтва (фігуративній та нефігуративній). Поринувши в мистецьку «кухню» в її еволюційному розвитку, ми знайдемо точки перетину класичної та сучасної художніх практик.
Тема першої лекції - «Кольоросвіт на площині: Живопис», тривалість 60 хв.

Коли: о 19.00
Де: M17 Contemporary Art Center, вул. Антоновича 102-104
Вартість квитка: 100 грн.