В Київській картинній галереї показують пейзажі Івана Марчука за 47 років

В Київській картинній галереї показують пейзажі Івана Марчука за 47 років

Ретроспективна виставка народного художника України Івана Марчука називається «Земля моя – краса моя» . 

-   Де б не жив Іван Марчук, у своїх гіперреалістичних полотнах він відтворював лише краєвиди рідної землі. Саме картини одного з  13-ти творчих циклів художника – «Пейзаж» – представлені в експозиції ретроспективної виставки «Земля моя – краса моя». Перебуваючи у пошуках власного творчого стилю, у 1972 році митець для передачі одухотвореності природи винайшов власну цілком оригінальну техніку «пльонтанізм» (від діалектного слова «пльонтати» - плести, переплітати), котра балансує на межі рукотворного і технологічного і через складність філігранного виконання і трудомісткість практично не підлягає повторенню. Експозиція містить близько 60 полотен, створених протягом 1972– 2019 років, - повідомляється на сайті музею. 

На вернісажі виставки «Земля моя – краса моя» Лідія Лущик – відомий дизайнер, лауреат вітчизняних та міжнародних показів моделей одягу – представить п’ять авторських розробок з використанням вишитих елементів за мотивами творчого циклу художника «Кольорові прелюдії». 

Іван Марчук (нар. 1936) – Народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, кавалер ордена Свободи, Почесний громадянин міст Києва, Тернополя та Канева, член Золотої гільдії Римської академії сучасного мистецтва. За версією британської газети «The Daily Telegraph» його ім’я віднесене до сотні геніїв людства, які створюють багатовимірний образ сучасного світу і, випереджаючи час, визначають напрямки і перспективи розвитку постіндустріальної цивілізації.  У доробку майстра близько 5000 картин. За півстоліття творчої діяльності він провів понад 150 монографічних та 100 колективних виставок в Україні та за її межами. 

Коли: відкриття 15 січня о 17.30, виставка працює з 10.00 до 17.30  (квитки можна придбати до 17:00) - дату закінчення повідомлять додатково
Де: Національний музей "Київська картинна галерея", вул. Терещенківська, 9
Вартість: вхід на відкриття вільний, далі за музейними квитками
Телефон для довідок: (044) 299-70-80

Нагадаємо, сувій, мозаїка, балет: 10 яскравих видань першого Київського фестивалю фотокниг