Орлани облюбували місця полювання вовків у Чорнобильській зоні

Орлани облюбували місця полювання вовків у Чорнобильській зоні

У зоні відчуження зростає популяція хижих червонокнижних птахів. Такі результати  показав зимовий  облік птахів зони відчуження науковцями Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника спільно з представниками Українського центру дослідження хижих птахів.  

Зі слів провідного фахівця інформаційно-просвітницького відділу Заповідника Станіслава Гуменюка, під час цієї експедиції було зафіксовано 16 орланів-білохвостів.  Для порівняння, у 2008 році вдалося зафіксувати лише 11 особин, а у 2017 році – 20.

-Така динаміка свідчить про те, що популяція птахів у зоні відчуження залишається стабільною. Цікаво, що найбільшу кількість орланів вчені зустрічали навколо місць полювання вовків, - пояснили у Державному  агентстві України з управління зоною відчуження.

Червонокнижний орлан-білохвост – один із найбільших представників хижих птахів Євразії, розмах крил якого сягає 2,5 метрів.

Дослідники також зафіксували яструба-перепелятника, яструба-тетерев’ятника та птахів, які занесені у Червону книгу: рябчика, тетерева та сірого сорокопуда.

Наприкінці січня дослідження будуть продовжені. До слова Подібні дослідження у зоні відчуження проводяться з 2008 року.

Нагадаємо, рись помахала лапою науковцям в Чорнобильському заповіднику.