Сувій, мозаїка, балет: 10 яскравих видань першого Київського фестивалю фотокниг

Сувій, мозаїка, балет: 10 яскравих видань першого Київського фестивалю фотокниг

В лютому в столиці вперше відбудеться Фестиваль фотокниг (художніх фотоальбомів) від видавництв та фотографів Kyiv Photo Book.

  -  Останніми роками в Україні спостерігаємо бум видання фотокниг (художніх фотоальбомів). Не лише видавці випускають фотокниги, а й самі фотографи роблять свої авторські альбоми. Тому зараз спеціалізований фестиваль дуже доречний - аби розвивати цей сегмент фотографічного арт-ринку, зіштовхувати, в хорошому сенсі цього слова, авторів і видавців з поціновувачами та зацікавленими, - розповів організатор фестиваля Дмитро Кракович. -  Фотокниги - хороший засіб донести свої роботи до тих, хто цікавиться мистецтвом, і фотомистецтвом зокрема. Але в книжкових магазинах зовсім невеликий вибір фотокниг, а купівля в Інтернеті менш імовірна, бо важливо потримати таку книгу в руках. На книжкових ярмарках фотокниги губляться в паперовому океані, а на фотоярмарках головне - фотовідбитки великого формату. 

На ярмарку буде можливість погортати фотокниги, купити або оформити замовлення на вподобані видання. Більшість з них доступні тільки онлайн, багато видавництв з інших міст мають одну-дві фотокниги, які не продаються в Києві зовсім. Наприклад, з Дніпра буде книга "Дніпропетровська школа фотографії", видана "Артсвіт" в 2015 році. Будуть представлені книги ручної роботи, зроблені авторами в обмеженій кількості примірників, сигнальні екземпляри книг (які готуються до видання та існують в одному екземплярі). Ну і, звичайно, відвідувачі матимуть змогу поспілкуватися з авторами та видавцями.

БІЛЬШЕ НІЖ ЯРМАРОК: ПРОГРАМА

Фокус освітніх подій, які відбуватимуться під час фестивалю, - фотокниги і на фотомистецтво в цілому. Організатори підкреслюють, що фестиваль - не для фотографів, а для всіх, хто цікавиться мистецтвом, і фотомистецтвом зокрема. Заплановані ще презентації найцікавіших нових книг і проектів книг. І рев'ю проектів книг, де фотографи, які збираються видати авторську фотокнигу, зможуть винести свої ідеї на суд експертів, видавців.

ТОП 10 книг Kyiv Photo Book


Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics
Автор: Євген Нікіфоров, Лізавета Герман, Ольга Балашова
Ця книга є першим комплексним дослідженням радянських монументальних мозаїк – визначних артефактів культурної спадщини епохи. Київський фотограф Євген Нікіфоров три роки подорожував Україною (в тому числі тимчасово окупованою Автономною Республікою Крим) в пошуках найбільш цікавих творів мистецтва 1950-х–1980-х років періоду радянського модернізму. Всього фотограф відвідав 109 міст і сіл, в яких знайшов більше 1000 уцілілих Книга містить близько 200 унікальних фотографій монументальних панно.


Олександр Ранчуков. Такі часи
40 років пролягає між першою та останніми фотографіями однією людиною. Світлини зроблені переважно в Києві. Додамо сюди особливості авторського бачення: неупередженість, уміння помічати типове, почуття гумору, а також притаманні цим фотографіям позитивні художні якості - і ми зрозуміємо, що це-більше, ніж історичне свідчення, більше, ніж книжка...


Фотокнига "God is an artist" одесько-київського фотографа Світлани Левченко існує в обмеженій кількості примірників .Вона - не про релігію, а про природу творчості. Про тотожність понять "Творець", "Всесвіт", "Бог"...


Книга "UPHA" з роботами авторів з мистецького об'єднання "Українська фотографічна альтернатива" від молодого видавництва "BOOKSHA" представлена ​​в одному сигнальному екземплярі. "Українська фотографічна альтернатива" - це неформальне творче об'єднання фотографів, метою якого є сприяння розвитку сучасної української фотографії, інтеграції сучасної української фотографії в світові процеси.


Фотооб'єднання "MYPH" з Миколаєва привезе на фестиваль свої фотокниги, серед яких "Behind the scenes" Сергія Мельниченка про закулісне життя китайських нічних клубів, надрукована лімітованим тиражем. З цим проектом Сергій став переможцем престижної міжнародної премії "Leica Oskar Barnack Award 2017". До речі, Сергій є куратором об'єднання "MYPH".


Одну з найбільш незвичайних фотокниг представить в Києві чернігівський фотограф Богдан Гуляй. "The morning dew" зроблена вручну в формі сувою, обмеженим накладом. А самі фотографії в ній виготовлені методом лит-друку. Ця книга, за словами автора - плавний потік, в який потрібно занурюватися поступово.


Фотографка Меріен Морей представить на фестивалі книгу "Here and now" з фотографіями артистів балету з театрів Європи.


Яскрава книга пейзажних фотографій Юрія Шелеста "Україна. Пори року". Фотоальбом – це намагання автора відобразити за допомогою фотографії різноманітну та мальовничу природу України.


Велика кількість цікавих книг представить видавництво "Родовід". Наприклад, свіжу фотокнигу "Теура" української мандрівниці, письменниці, фотографки і кінодокументалістки першої половини минулого століття Софії Яблонської.


У фестивалі бере участь і Музей Харківської школи фотографії з декількома фотокнигами. Одна з них - "Kochetov" батька і сина, Віктора і Сергія Кочетова, які створили впізнаваний іронічний стиль бачення навколишнього світу. У книгу включені фотографії зроблені авторами протягом 1970-х-2000-х років. Видання внесено в списки кращих фотокниг 2018 року по версії Colin Pantall, Josef Chladek і Simon Baker.

Kyiv Photo Book
Коли:
9 лютого, з 11.00 до 20.00
Де: Креативна спільнота IZONE, вул. Набережно-Лугова, 8
Вхід вільний