Бюджети в Україні плануватимуть на 3 роки вперед

Бюджети в Україні плануватимуть на 3 роки вперед

Відповідно змін до Бюджетного кодексу Міністерство фінансів України переходить на середньострокове планування бюджету, яке становитиме три роки, та стане головною бюджетною реформою країни. Відповідний закон “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (про правову основу для впровадження середньострокового бюджетного планування)”  набув чинності після підписання Президентом України 9 січня.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Останні три роки нам вдавалося вчасно подавати, розглядати і виконувати бюджети. Але ми бачили проблеми, які однорічне планування не дозволяє вирішити. Це і непередбачуваність бюджетної та податкової політики, і відсутність цілісної системи стратегічного планування, коли є стратегія, а бюджетом забезпечується виконання окремих її пунктів і тільки на рік, а далі є певна невизначеність, це і сфокусованість виключно на затратах. Тепер ці питання можна буде вирішити, - розповіла на засіданні Кабміну про Міністр фінансів Оксана Маркарова.

Згідно інформації Мінфіну, основні бюджетні новації, які відтепер стали обов’язковими, це узгодження стратегічного і бюджетного планування, запровадження нової Бюджетної декларації, що стає головним документом бюджетного процесу, а також новий бюджетний календар та розширення бюджетних правил.

Зміст Бюджетної декларації відтепер суттєво змінюється. Додатково до раніше існуючих вимог, таких як дефіцит, державний борг, темпи зростання ВВП, у ній з’являються нові. А саме:

- загальні граничні показники видатків на три роки,

- граничні показники видатків для кожного з головних розпорядників,

- цілі державної політики у відповідній сфері,

- оцінка фіскальних ризиків,

- проведення оглядів видатків.

У лютому Мінфін очікує отримати від головних розпорядників інформацію, що включить пропозиції про зміни у структурі витрат головного розпорядника (у тому числі зміни переліку та змісту бюджетних програм) з урахуванням нових політик та розрахунок вартості кожної політики.

У квітні Мінфін доведе до головних розпорядників орієнтовні граничні показники видатків, а головні розпорядники мають надати Мінфіну інформацію про цілі державної політики у відповідній сфері діяльності та показники їх досягнення.

-Ми розраховуємо на затвердження Бюджетної декларації Парламентом до 15 липня, щоби мати на наступні три роки чіткі показники і вчасно – до 15 вересня – подати проект Державного бюджету, - підкреслила Оксана Маркарова.

Нагадаємо, Уряд прогнозує, що у 2019 році зростання української економіки становитиме не менше 3%.