В КМДА оголосили конкурс на орендаря кінотеатру «Київ»

В КМДА оголосили конкурс на орендаря кінотеатру «Київ»

4 січня закінчився термін дії договору оренди цілісного майнового комплексу кінотеатру, що знаходиться в комунальній власності і вже протягом двох десятиліть перебуває в користуванні ТОВ «Культурний центр «Кінотеатр «Київ».

В 1998 розпорядженням КМДА майновий комплекс було передано в оренду ТОВ «КЦ «Кінотеатр Київ», укладений договір терміном на 10 років. В подальшому за відсутністю заяв (заперечень) з обох сторін вказаний договір був пролонгований на той самий термін і за тими самим умовами. Наразі договір оренди ТОВ  «КЦ «Кінотеатр Київ» не продовжили і оголосили конкурс на майбутнього орендаря. 

- З метою виконання планових показників надходжень в бюджету від орендної плати, ефективного використання майна міста Києва та реалізацію механізму визначеного у новому Положенні про оренду комунального майна, яке набуло чинності з 1 січня 2019 року міською владою визначено за доцільне проведення прозорого конкурсу  щодо передачі будівлі кінотеатру в оренду для здійснення кінопоказів та проведення культурно-мистецьких заходів, - повідомив на прес-брифінгу заступник голови КМДА Володимир Слончак.  

За його словами, планується таке: 
1) визначення ринкової вартості будівлі кінотеатру
2) розрахунок орендної плати 
3) проведення процедури визначення попиту
4) проведення конкурсу на право оренди кінотеатру. В конкурсі можуть брати участь будь-які особи, в тому числі і попередній орендар. Відповідно до нового порядку проведення конкурсу на право оренди комунального майна міста Києва, переможцем буде визначено той суб’єкт господарювання, який запропонував найбільший розмір орендної плати. 
Окрім того, в договорі оренди будуть прописані заходи, які орендар має виконувати, в тому числі проведення культурно-мистецьких заходів які необхідні місту Києву.

ЦИФРИ

Площа кінотеатру складає 7 131 квадратних метрів. 
Орендна плата в місяць становила 47 тисяч гривен. 
Крім того, існувало 4 договори суборенди на 886 квадратних метри загальною сумою близько 208 тисяч гривень в місяць.   

 - Департамент погоджував можливість передачі в суборенду. Але, відповідно до законодавства, цей термін не може бути більшим, ніж договір оренди. Але наразі договори суборенди укладені до кінця 2019 і осені 2020 року. На нашу думку,  з порушенням законодавства, тому їх дія має бути припинена. Новий орендар (переможець конкурсу) буде визначатися з можливістю укладання договорів за погодженням з КМДА, - прокоментував директор Департаменту комунальної власності  Андрій Гудзь

ЩО БУДЕ

 В КМДА запевняють, що цільове призначення кінотеатру «Київ» не зміниться.

 - Кінотеатр є пам’яткою архітектури місцевого значення. Його цільове призначення – кінотеатр -  не може змінюватися. Перед укладанням договору оренди балансоутримувач має укласти охоронний договір з Департаментом охорони культурної спадщини, в якому визначено цільове призначення. В умовах конкурсу спільно з комісією, до якої увійдуть депутати, представники виконавчого органу, будуть визначені критерії заходів, які мають там проводитися, - зазначив Володимир Слончак.

Конкурс планують провести за місяць-півтора. Заплановані заходи мистецького характеру до моменту визначення нового орендаря можуть відбуватися. 

- За попередніми оцінками, ми плануємо старт конкурсу на оренду від 700 тисяч гривень на місяць. Згідно з нового Положення, базова оцінка, відповідно до якої нараховується орендна плата, буде переглядатися кожні 3-4 роки, - підкреслив  Андрій Гудзь.Що стосується тих, хто вже заключив договори на прведення заходів в кінотеатрі «Київ», рекомендуємо звертатися до конкурсної комісії щодо можливості проведення цих заходів, або до нового орендаря після проведення конкурсу. 

Варто зазначити, що працююче сьогодні в закладі обладнання є власністю ТОВ КЦ Кінотеатр Київ, тож новий орендар (у разі, якщо переможе інший суб’єкт господарювання) також має або закупити нове, або взяти в оренду існуюче.

Нагадаємо, директор Департаменту культури пояснила ситуацію з київськими кінотеатрами.