Киянам пояснили, чому квартплата не підвищиться

Киянам пояснили, чому квартплата не підвищиться

Як нагадав заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, комунальні компанії, що здійснюють надання послуг із утримання будинків та прибудинкових територій (керуючі компанії), не підвищуватимуть вартість своїх послуг. Адже на засіданні Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), скасована постанова від 21 грудня 2018 року № 2010 про підвищення ціни на електроенергію, яка споживається на технічні цілі у багатоквартирних будинках та садових товариствах. А вартість цієї «технічної» електроенергії є складовою тарифу на утримання будинків. 

За словами Петра Пантелєєва, ціна на електроенергію є однією із значних складових у формулі, за якою визначають вартість послуг на утримання будинків та прибудинкових територій. 

До переліку послуг, що сьогодні надають комунальні керуючі компанії, входить: 

 електрифікація ліфтів, 

освітлення коридорів у будинках,

робота насосного обладнання у будинках, а також інші складові, як то робота двірників, кошти на поточні ремонти, тощо (дивись нижче) 

Рішення про скасування підвищеної ціни на електроенергію дає можливість комунальним підприємствам утримати вартість своїх послуг і не підвищувати їх, повідомив Петро Пантелеєв.

Нинішня ціна послуг із утримання будинків та прибудинкових територій – це вартість, що враховуює необхідні витрати компаній, і вона є суттєво нижчою, порівняно з більшістю цін комерційних підприємств (приватних ЖЕД).

-Сьогодні комунальні компанії не є монополістами на ринку, близько 40% житла обслуговують комерційні компанії. Але люди мають вибір: прийняти рішення на рівні всього будинку, й обрати будь-яке підприємство для обслуговування, а також - обрати лише той перелік послуг, який вони вважають необхідним для нормального обслуговування свого дому, – пояснив заступник голови КМДА.

Петро Пантелєєв попередив: в інтересах комунальних керуючих компаній та їхніх структурних підрозділів – житлово-експлуатаційних дільниць – подбати про забезпечення належної якості сервісу, яка б відповідала реальній ціні, яку сплачують мешканці.

Нагадаємо, з чого складається тариф на утримання будинку й прибудинкової території (квартплата)

- Прибирання прибудинкової території

- Прибирання сходових кліток

- Вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, перероблення, утилізація, знешкодження та захоронення)

- Прибирання підвалу, технічних поверхів та покрівлі

- Технічне обслуговування ліфтів

- Обслуговування систем диспетчеризації

- Технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем:

• гарячого водопостачання

• холодного водопостачання

• водовідведення

• централізованого опалення

• зливової каналізації

- Дератизація

- Дезінсекція

- Обслуговування димових та вентиляційних каналів

- Технічне обслуговування та поточний ремонт мереж електропостачання та електрообладнання, систем протипожежної автоматики та димовидалення,

- Поточний ремонт конструктивних елементів, внутрішньобудинкових систем гарячого і холодного водопостачання, водовідведення, централізованого опалення та зливової каналізації і технічних пристроїв будинків та елементів зовнішнього упорядження, що розміщені на закріпленій в установленому порядку прибудинковій території (в тому числі спортивних, дитячих та інших майданчиків)

- Поливання дворів, клумб і газонів

- Прибирання і вивезення снігу, посипання частини прибудинкової території, призначеної для проходу та проїзду, протиожеледними сумішами

- Експлуатація номерних знаків на будинках

- Освітлення місць загального користування і підвалів та підкачування води

- Енергопостачання ліфтів