Економіка України цьогоріч зросте на 3%

Економіка України цьогоріч зросте на 3%

Уряд прогнозує, що у 2019 році зростання української економіки становитиме не менше 3%, і це дозволить вкласти додаткові кошти у програми розвитку освіти, медицини, проекти з енергоефективності та розбудови інфраструктури.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів з посиланням на заяву Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.

- Пріоритет – зміцнення національної економіки, створення робочих місць. У 2019 році будемо інвестувати в освіту, медицину, енергоефективність. Це буде рекордний рік будівництва доріг. Будуть й інші програми. Наше завдання, аби ріст економіки був не менше 3%, - сказав Володимира Гройсман.

Прем’єр-міністр наголосив, що вже з 1 січня в Україні проводиться перерахунок пенсій для військових пенсіонерів, запроваджено програму монетизації субсидій, ведеться підготовка до перерахунку пенсій іншим категоріям пенсіонерів.

Одночасно вводиться новий механізм бюджетного планування – в горизонті трьох років, що несе більшу прогнозованість і послідовність виконання урядових рішень і програм.

- Це новий інструмент планування. Наведемо приклад – будівництво доріг. Зараз ми можемо передбачити на три роки, які дороги робимо. Або лікарні чи військо, оборонне замовлення. Це стратегічні речі, – сказав Володимир Гройсман.

Нагадаємо, споживчі ціни були стабільними в Україні протягом останніх місяців.