У Київавтодорі пояснили, які суміші «лиють» на дороги взимку

У Київавтодорі пояснили, які суміші «лиють» на дороги взимку

Щоб дороги столиці були безпечнішими КК «Київавтодор»  не припиняє ремонти навіть взимку під час морозів. Для цього використовують спеціальні матеріали, які на певний час рятують водіїв від підступних ям. 

-З 2016 року комунальна корпорація «Київавтодор» щорічно зменшує об`єми робіт з дрібного ремонту, віддаючи перевагу середньому та капітальному ремонтам. Проте, у зимову пору року дорожники, щоб забезпечити безпеку руху транспорту, в обов`язковому порядку виконують роботи з ліквідації аварійно-небезпечних руйнувань дорожнього покриття, - наголошують у КК «Київавтодор».

Найчастіше взимку використовують «литий» асфальтобетон, який достатньо ефективний для тимчасової «локалізації» ям на дорозі.

-Назва матеріалу говорить сама за себе – така асфальтобетонна суміш придатна для лиття. В порівнянні зі звичайним асфальтобетоном ця суміш містить більшу кількість в’яжучого матеріалу. Транспортують литу асфальтобетонну суміш з асфальтобетонного заводу до місця виконання робіт в автомобільних термокотлах «Мадро», які підтримують необхідну температуру, - пояснюють дорожники.

Особливістю такого ремонту є те, що не потрібно проводити підґрунтовку ям, лита суміш є і підґрунтовкою і ремонтним матеріалом одночасно. Доправляють суміші від котла «Мадро» звичайними будівельними тачками. Крім того, матеріал не треба ущільнювати асфальтоукладчиком.  «Залатані» ділянки просто присипають шаром гравію або щебеню.

-До речі, саме виконання ремонту "литим" асфальтобетоном показано на видео, опублікованому у соціальній мережі «Фейсбук», - прокоментували у КК «Київавтодор» відео, яке збурило спільноту.

Нагадаємо, які дороги побудують у Києві цього року.