Хлор киянам більше не загроза

Хлор киянам більше не загроза

Минулого року відбулась реконструкція хлорного господарства Деснянської водопровідної станції.  Коштувала реконструкція  21 млн. грн.

Деснянська водопровідна станція було побудована у 1961році. Саме ця станція забезпечує водою весь Лівий берег столиці. Вода сюди поступає з річки Десна. Для її знезараження застосовується рідкий хлор, який потрапляє сюди залізною дорогою.

- Сьогодні ми інспектуємо виконану реконструкцію об’єктів хлорного господарства столиці. Ми проводили на території Деснянської водопровідної станції навчання аварійно-рятувальних служб та підрозділів ПрАТ АК «Київводоканал», оскільки безпечне утримання хлорного господарства та мінімізація ризиків аварійних ситуацій є одним із пріоритетних завдань. Тим більше, обладнання Деснянської водопровідної станції експлуатується вже більше ніж 50 років. І з погляду функціональності, і з технічних міркувань обладнання давно потребувало реконструкції, – сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

В ході реконструкції було облаштовано системи аварійної вентиляції, виявлення витоку хлору, аварійного поглинання та нейтралізації хлору, «водяної завіси».

Генеральний директор ПрАТ АК «Київводоканал» Дмитро Новицький зазначив, що заміна обладнання, якому вже понад 50 років, була пріоритетним завданням.

Директор Управління капітального будівництва Антон Буяр розповідає про реконструкцію:

- Це об’єкт технічного призначення. Для підвищення безпеки експлуатації була потрібна реконструкція.  Ми технічно дооснастили склад хлору та підвищили екологічну безпеку. Навколо ми маємо на близькій відстані житлові будинки та об’єкти соціального призначення. Тому ми повинні мати надійну систему зберігання хлору.

У планах міста – замінити очищення води хлором на очищення діоксином хлору, який є більш безпечним.