У Києві тепер надійно зберігатимуть хлор від витоків

У Києві тепер надійно зберігатимуть хлор від витоків

У Києві ввели в експлуатацію реконструйовані об’єкти знезараження питної води на Деснянській водопровідній станції. На ці роботи місто спрямувало понад 21 млн грн. Тепер знижено ризик виникнення надзвичайної ситуації, пов’язаної з витоком хлору. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Під час реконструкції облаштовано: систему виявлення витоку хлору; систему аварійної вентиляції; систему аварійного поглинання та нейтралізації хлору; систему диспетчеризації на рівні хлорного господарства; систему «водяної завіси» (захисту від розповсюдження хлору). Замінена арматура.

-Для нас пріоритетним завданням було замінити обладнання, яке встановлювали ще у 1968 році, тобто більше 50 років тому, на нове та сучасне, яке може виконувати і водночас превентивну функцію, але й у разі виникнення позаштатної ситуації, максимально локалізувати її наслідки, – пояснив голова правління – генеральний директор ПрАТ АК «Київводоканал» Дмитро Новицький.

За висновками фахівців «Київводоканалу» реконструкція була необхідна, щоб попередити надзвичайні ситуації, адже споруда знаходиться у центрі Дніпровського району Києва безпосередньо поруч із житловою забудовою та об’єктами соціального призначення.

Міська влада продовжує оновлювати та модернізовувати головні для міста об’єкти, а хлорне господарство належить до переліку п’яти найбільш небезпечних об’єктів у Києві.

Петро Пантелеєв нагадав, що Київ поступово відходить від очищення води хлором, замінюючи його на діоксид хлору, який більш безпечний із точки зору експлуатації.

-Ми переймаємо досвід європейський міст і впроваджуємо більш прогресивні та безпечні технології знезараження. Однак період переходу триватиме протягом 2-3 років, і за цей час повинно бути дотримано всіх вимог щодо безпеки хлорного господарства, яке у перспективі буде переведене у статус резервного, – зауважив він.