Споживчі ціни були стабільними в Україні протягом останніх місяців

Споживчі ціни були стабільними в Україні протягом останніх місяців

Протягом останніх місяців коливання цін в Україні, передусім на продукти харчування, були незначними попри традиційне сезонне подорожчання продовольства у листопаді та грудні - інфляція на споживчому ринку становила від 0,8% до 1,4%.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів з посиланням на інформацію Державного комітету статистики України.

- У грудні порівняно з листопадом інфляція на споживчому ринку склала 0,8%, а в листопаді  порівняно з жовтнем – 1,4%, - говориться у повідомленні.

Як свідчать дані Держстату, в листопаді ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,3%. Однак при цьому фрукти подешевшали на 4,5%, а цукор, свинина, яйця та м’ясо птиці - на 0,4-1,7%.

У грудні показник зростання цін склав 1,8% – переважно за рахунок подорожчання овочів. Разом з тим на 0,5-1,4% подешевшали рис, яйця, цукор, фрукти і свинина.

Порівняно з листопадом 2017 року ціни на продукти харчування зросли на 7,5%. Одночасно зростання реальної зарплати по країні порівняно з листопадом 2017 року склало 11,4%. В абсолютних цифрах показник середньої зарплати в листопаді перевищив показник мінімальної зарплати в 2,5 рази.

Нагадаємо, у грудні "Вечірній Київ" розповів, скільки коштуватиме українцям новорічний стіл.