Сміття в Україні збиратимуть у підземні та вакуумні контейнери

Сміття в Україні збиратимуть у підземні та вакуумні контейнери

Відтепер в Україні унормовано проектування систем підземного та вакуумного (пневматичного) збирання сміття, які сприятимуть поширенню роздільного збору та покращенню екологічної ситуації в населених пунктах. Ці зміни прописано у нових державних будівельних нормах ДБН Б.2.2-12:2018 “Планування і забудова територій”  щодо організації системи збору побутових відходів у населених пунктах.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

- Сьогодні в Україні дуже важливо використовувати більш сучасні рішення і технології для збору сміття в населених пунктах. Адже ця проблема з кожним роком стає все гострішою. Тому в нових містобудівних ДБН було унормовано це питання та впроваджено використання систем підземного та вакуумного збору сміття. Такі системи успішно діють у багатьох країнах Європи, зокрема, у Швеції, Австрії, Норвегії, і тепер, маю надію, будуть все більше розповсюджуватися у нас, – розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, це сприятиме покращенню екологічного стану та зовнішнього вигляду наших міст.

Підземний спосіб збору сміття  - це більш безпечний, гігієнічний та естетичний метод збирання відходів у населених пунктах, що сприяє його роздільному збору.

Вакуумний (або пневматичний) спосіб збирання побутових відходів стосується житлових будинків і є цивілізованою заміною сміттєпроводів.

Згідно з ДБН відстань від вікон житлових та громадських будинків, на якій можуть проектуватися майданчики наземного способу збирання сміття, повинна складати не менше 20 м, для підземного та вакуумного – відповідно до містобудівних та технічних умов.

Місця збирання побутових відходів на житлових територіях слід розташовувати не з підвітряного боку, не на протягах, а із забезпеченням норм аерації території. Крім того, вони повинні бути обладнані для прийому небезпечних відходів (хімічних джерел струму, побутових акумуляторів тощо).

Нагадаємо, 1 жовтня 2018 року набули чинності зміни у державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків (Зміна №4 у ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення»), якими скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках при їх новому будівництві або реконструкції.

Як повідомляв "Вечірній Київ", реконструювати вентиляцію, опалення та водопостачання тепер можна без дозволів.