Навігатор на 11-те січня: куди піти у Києві

Навігатор на 11-те січня: куди піти у Києві

Cьогодні на вас очікує чимало концертів - від старокиївського вертепу до джазу і симфоній, а також багато іншого.

День у НХМУ: 
Майстер-клас "Мій зимовий музей"

Таємничий, у мерехтінні місячного сяйва і майже казковий - саме таким побачив НХМУ художник Василь Перевальський. А яким музей бачите ви? Чи доводилось вам бачити його ввечері, коли вмикається зовнішнє освітлення, що переливається різними кольорами? На що передусім звертаєте увагу, коли наближаєтесь до величної споруди з левами? 

Дітей віком від 6 до 12 років запрошують до участі у майстер-класі “Мій зимовий музей”, де кожен створить власну декоративну композицію, в якій передасть свої враження і спостереження. 

Коли: о 13.00
Де: Національний художній музей України, вул. Грушевського, 6
Вартість участі: 90 гривень, обов’язкова реєстрація

День з традиціями: Український Вертеп

Всіх охочих запрошують подивитися Український Вертеп Київського театру-студії "МІСТ", режисер - Юлія Гасиліна.

Коли: о 16.00 
Де: Музей театрального, музичного та кіномистецтва України, вул. Лаврська 9, корп. 26 (на території Києво-Печерської Лаври). Тел.: 280 18 34, 280 83 83.
Вхід на виставу за ціною музейного квитка

VIII Фестиваль колядок та щедрівок «Різдвяні передзвони»

У фестивалі візьмуть участь: вокальний ансамбль Київського інституту музики ім. Р. М. Гліера, народна хорова капела «Дзвіночок» Київського Палацу дітей та юнацтва, народний академічний жіночий хор ім. Світлани Фоміних Миколаївського коледжу культури і мистецтв, вокальний ансамбль «PERFECTUM», хор храму ікони Божої матері «Живоносне Джерело», народний художній колектив дитячий фольклорний ансамбль «Яворина» школи мистецтв імені М. Д. Леонтовича м. Києва, академічна хорова капела Українського радіо. Під час концерту можна здійснити пожертву на лікування дітей з онкологічним діагнозом.

Коли: о 17.00
Де: Києво-Печерська Лавра, вулиця Лаврська, 15, Трапезний храм преподобних Антонія і Феодосія Печерських
Вхід вільний

Public Talk з Оленою Карась "Криза сучасного театру"

Олена Карась - міжнародний театральний експерт, автор статей і есе про сучасний російський і зарубіжний театр. На зустрічі обговорять, як змінився театр за останні 30 років, які актуальні тренди міжнародного театру, як змінився глядач, актор і режисер, як вплинули сучасні технології на сучасний театр, як сучасний театр вбудувався в сучасне життя і сучасні засоби комунікації, яка позиція українського театру в міжнародному контексті

Коли: о 17.30
Де: Karas Gallery - Карась Галерея, Андріївський узвіз, 22-а, 
Вхід вільний

Вечір з мистецвом: Виставка живопису Каті Дудник

Катя Дудник характеризує свій стиль як "казковий реалізм". На її картинах не просто якісь вигадані персонажі, а реальні - це діти й онуки її друзів, вона сама, її сини... Всі ці герої і надихають її малювати. Виставка називається "Ми всі з дитинства" і змусить дорослих пригадати свої безтурботні дитячі роки. Вона триватиме до 15 лютого, з 10.00 до 22.00.

Коли: відкриття о 18.00
Де: дитячий клуб "ZkidZ", проспект Степана Бандери, 15 Г, другий поверх, тел. 099 277 3782​
Вхід вільний

Подорож в минуле: ​Старокиївський Вертеп

Різдвяне дійство створене на основі Ґалаганівського Сокиринського вертепу 1774 року. Ви почуєте різдвяні канти з оригінального вертепу, а також інші різдвяні співи з рукописних ірмологіонів, збірників та стародруків. Зануритися в атмосферу давньоукраїнського, старокиївського Різдва, вкотре наповнитися його містичним духом, споглядаючи дійство від мистецького об'єднання " Золота Корогва", слухаючи і співаючи  різвяні пісні разом з " Хореєю Козацькою" під орудою Тараса Компаніченка.  

Коли: о 18.00
Де: Музей книги і друкарства України, вул. Лаврська, 9, корп. 9 (вхід через центральну браму Національного історико-культурного Києво-Печерського заповідника)
Вартість вхідного квитка: 30 грн., для студентів 20 грн., для дітей і пенсіонерів 10 грн.

Вечір музичний: симфонічний концерт з передмовою

Сергій Прокоф’єв та Дмітрій Шостакович - два генії XX століття, настільки ж рівновеликі, наскільки й не схожі один з одним. Протиставлення цих постатей у культурі набуло статусу традиції. У реальному житті відносини двох композиторів були прохолодними... Про це та інше у передмові до концерту філармонічного симфонічного оркестру під орудою Віталія Протасова розповість Катерина Войціцька, музикознавець, музичний критик, кандидат мистецтвознавства. 

У програмі концерту прозвучить Друга симфонія Прокоф’єва та Перший концерт для скрипки з оркестром Шостаковича. Соліст – Валерій Соколов,  один з найбільш успішних у світі молодих скрипалів з України.
 
Коли: передмова о 18.30, початок концерту о 19.00
Де: Національна філармонія України, вул. Володимирський узвіз, 2
Вартість квитків: 70-300 грн.

Концерт джазової музики. Володимир Соляник

Вечір з хором: "Радуйся, земле!"

Традиційний різдвяний концерт. Співатимуть колядки про народження Христа і величальні різдвяні пісні Колядки та щедрівки в обробках Леопольда Ященка виконуватимуть Етнографічний хор “Гомін” та ансамблі з його складу – “Криниця” й “Козаки”.

Коли: о 19.00 
Де: Музей Івана Гончара, вул.Лаврська, 19, Мистецька галерея.
Вхід вільний

Вечір ностальгії: Старий український вініл #2

На другій аудіосесії “Старий українській вініл” згадуватимуть дуже популярний на початку 70-х ВІА «Опришки». Гурт був створений у 1970 році Русланом Іщуком зі студентів Івано-Франківського педінституту і працював у популярному на той час напрямку – фолк-рок.  «Опришки» стали єдиним в Союзі студентським колективом, яким вдалося зробити записи на фірмі «Мелодія».

Коли: о 19.00 
Де: GRAM, вул. Січових стрільців, 21
Вхід вільний​

Вечір в театрі: «Сглаз»

Довгоочікувана прем‘єра театру «Терракот» за мотивами п‘єси М.Коляди 
Вона - Клава. Він - Андрій. Коли карма зводить разом двох протилежних особистостей, час і простір набувають абсолютно непередбачуваних форм. Вона жила вчора, а він житиме завтра. Але сьогодні дві епохи зустрінуться в самому ядрі звичайної хрущівки. Чим це закінчиться знають тільки вищі сили. І, можливо, для того, щоб не наробити Клавиних помилок у майбутньому, Андрієві потрібно просто зняти «сглаз». А раптом він є на кожному з нас? 

Коли: о 19.30
Де: мікросцена театру «Сузір’я», Ярославів Вал, 14-б 
Вартість квитків: 200 грн., замовлення за тел.  066-184-66-54 

Різдвяне Бандурне Шоу | Шпилясті Кобзарі

“Шпилясті Кобзарі” гармонійно поєднують колорит народної музики з мотивами сучасних пісень, звуки народного інструменту з присмаком танцювальних композицій. 

В програмі -  новорічні та різдвяні хіти, щедрівки та колядки, інструментальні твори, світові й ретро-хіти, українські народні пісні у сучасному форматі. Спеціальні гості: кобзар Сергій Нечипоренко, гурт B&B Project та заслужена артистка України Анжеліка Рудницька.

Коли: о 20.00
Де: Caribbean Club, С. Петлюри, 4
Вартість квитків: від 150 грн.