Найбільш законослухняні: кияни "правильно" розмитнили вже 3 тис. авто на єврономерах

Найбільш законослухняні: кияни "правильно" розмитнили вже 3 тис. авто на єврономерах

Починаючи з 25 листопада 2018 року до 2 січня 2019 року українці здійснили митне оформлення 16,5 тис. транспортних засобів з іноземною реєстрацією, які перебували у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту та були ввезені на митну територію України у період з 1 січня 2015 року - до набрання чинності нових правил розмитнення. Найактивніше громадяни оформлювали транспортні засоби у місті Києві, де були зареєстровані 3 037 автомобілів, а також у Волинській, Чернівецькій та Закарпатській областях.

Про це повідомляє офіційний сайт ДФС. 

- Найактивніше громадяни оформлювали транспортні засоби у місті Києві (3 037 автомобілів), Волинській (2 642 авто), Чернівецькій (2 058) та Закарпатській областях (1137), - говориться у повідомленні.

За даними ДФС, із загальної кількості оформлених авто – майже 14 тис. транспортних засобів перебували на митній території України з порушеннями вимог Митного кодексу.

Власники "євроблях" добровільно сплатили за них майже 119 млн грн (у середньому по 8,5 тис. грн за кожне авто), що звільнило їх від адміністративної відповідальності за недотримання вимог митного режиму при ввезенні транспортного засобу з іноземною реєстрацією.

Нагадаємо, Законом України від 08 листопада 2018 року “Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України” для громадян було встановлено нові умови ввезення транспортних засобів.

При цьому передбачено перехідний період у 180 діб для тих, хто ввіз автомобіль з 1 січня 2015  року і до набрання законом чинності. Протягом цього часу громадяни мають можливість вільно оформити свої транспортні засоби, які були ввезені на територію України протягом вказаного періоду і перебувають у митних режимах тимчасового ввезення або транзиту.

Як розповідав “Вечірній Київ”, у листопаді Верховна Рада прийняла закон, який встановив пільговий період у 90 днів, коли водіям надавалась знижка у 50% на митне оформлення "євроблях". Протягом наступних 90 днів почали діяти передбачені у законі ставки акцизного податку, але без застосування штрафних санкцій.