Роздивитися фрески Кирилівської церкви допоможе віртуальний тур

Роздивитися фрески Кирилівської церкви допоможе віртуальний тур

Кирилівська церква – один із найстаріших храмів Києва, який входить до складу музею-заповідника «Софія Київська». Точна дата будівництва Кирилівської церкви невідома, але перша згадка про храм датується 1171 роком. Після монгольської навали 1240 року, яка зруйнувала практично всю столицю, святиня також була спустошена, проте вистояла. Новий етап у культурному житті церкви настав у 17 столітті, коли її під свій протекторат узяв Костянтин Острозький. У цей час при храмі функціонували православний колегіум та друкарня. Згодом Кирилівською церквою опікувався гетьман Іван Мазепа, тут було створено монастир, якому не вдалося довго проіснувати через заборону імператриці Катерини ІІ.  Переживши кілька реставрацій, церква вціліла навіть у радянський період, тоді у ній було відкрито музей. Богослужіння у храмі відновилися лише 1995 року, коли його знову передали православній громаді.

Помилуватися цією памяткою пропонує відеозйомка, яку виклали на сторінці музею.

А побувати всередині Кирилівської церкви та роздивитися її фрески з будь-якого куточку світу можна завдяки 3-D туру

Інтер'єр Кирилівської церкви, як і багато церков княжої доби, прикрашений усередині численними фресками, розташування яких відповідає канонічній схемі небесної ієрархії.  Із них донині найкраще збереглося зображення євангеліста Марка. Купол церкви ізсередини прикрашає зображення сорока севастійських мучеників, які, ніби стовпи християнської віри, підтримують символ небесної сфери. Унікальним зразком фрескового живопису, який не має рівних серед пам'яток візантійського стилю, є деталізовані та яскраві зображення сцен із житія Александрійських єпископів Кирила та Афанасія. 


Фрески у 3D-турі підписані - назва, автор, час створення. 

Наживо познайомитись з пам'яткою всі охочі мають змогу за адресою: вул. О.Теліги, 12 в час роботи музею: з 10:00 - 18:00, чт. - вихідний. 


З-D тур та відеозйомку для Кирилівської церкви зробила Aero3D engineering - інноваційна українська компанія кваліфікованих інженерів зі створення 3D моделей, використовуючи методи фотограмметрії. В її доробку - створення таких віртуальних турів та 3D-моделей для музеїв і пам'яток по всій Україні.

- Ми вважаємо, що архітектурні памятки дуже важливо зафіксувати таким чином для історії, тому робимо ці проекти не за комерційними цінами. У випадку з Кирилівською церквою найбільшою складністю було погане освітлення всередині приміщення. Загалом цей проект підготували за тиждень, - поділився директор компанії Сергій Присяжний.

Також компанія розробила 3-D тури експозицією Музею "Меморіал жертв Голодомору"експозицією Київської фортеці та 3-D моделі історичної зброї.