У мережу виклали тизер історичної драми «Крути 1918»

У мережу виклали тизер історичної драми «Крути 1918»

У мережу виклали ще один тизер історичної драми «КРУТИ 1918».

30-ти секундне відео за одну добу переглянули понад 10 тисяч разів.  

Фільм вийде у прокат 7 лютого 2019.

Кінопроект повнометражного фільму «КРУТИ 1918» став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Держкіно у сесії ігрових тематичних фільмів (до 100-річчя проголошення Української Народної Республіки, до 100-ї річниці Бою студентів під Крутами).

 Проект отримав державну фінансову підтримку розміром 25 млн 941 тис. 300 грн. Загальна вартість виробництва фільму склала 52 млн грн.
Режисером стрічки є Олексій Шапарєв, автором сценарію – Костянтин Коновалов, продюсером – Андрій Корнієнко.

В основі сюжету стрічки – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії. На тлі доленосних подій в країні двоє братів Андрій і Олекса Савицькі закохуються у прекрасну Софію.

Ролі у фільмі виконали Євген Ламах, Надія Коверська, Андрій Федінчик, Олексій Тритенко, Віталій Салій, Олександр Піскунов, Максим Донець, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Наталя Васько, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук та інші.

Зйомки фільму стартували у вересні 2017 в Межигір’ї, в колишній резиденції екс-президента України Віктора Януковича. Протягом осені-зими 2017 були проведені складнопостановочні зйомки — з використанням спец- та піротехнічних ефектів, за участю великої кількості акторів масових сцен та каскадерів. Фільм знімався здебільшого у Києві – на Софійській площі, в Київській фортеці, в Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького та на вулицях міста. Саму станцію Крути, яка розташована в Чернігівській області, знімали у селі Сигнаївка Черкаської області.

У зйомках в цілому було задіяно близько 1000 акторів і 2000 одиниць зброї.

У зйомках батальних сцен брали участь 150 військових Нацгвардії України.

Нагадаємо, вперше фільм "Крути 1918" покажуть у день роковин бою під Крутами в столичному кінотеатрі "Київ".

До слова, у Києві по вулиці Велика Васильківська, 111/113 створюють мурал «КРУТИ». Художником проекту є Андрій Пальваль. Саме він зобразив на фасадах столичних будинків  портрети Михайла Грушевського та Павла Скоропадського.