Нові вулиці та дороги хочуть озеленювати

Нові вулиці та дороги хочуть озеленювати

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України хоче зробити обов’язковим озеленення вулиць та доріг при їх новому будівництві, реконструкції або капремонті. Нині Мінрегіонбуд розглядає можливість внесення відповідних змін до ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів” щодо обов’язкового проведення заходів із озеленення.

Про це повідомляє офіційний портал Кабінету Міністрів.

-Озеленення є невід’ємною частиною благоустрою. Тому ми у нових змінах до ДБН розглядаємо можливість введення низки змін щодо покращення благоустрою наших міст, зокрема, обов‘язкового озеленення при проектуванні доріг. Це покращить екологічний стан міст і надасть їм новий сучасний вигляд, а жителям – комфортні умови для перебування і проживання, — розповів про плани заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе.

На його думку, у цьому питанні доцільним є вивчення досвіду Німеччини, Нідерландів, Австрії та інших високорозвинених європейських країн. Так у німецькому Лейпцигу, приміром, площі зелених насаджень диференціюються в залежності від щільності забудови та норм озеленення в окремих районах міста.

Наразі проект змін до ДБН розробляється ДП «ДерждорНДІ».

Довідка

ДБН В.2.3-5:2018 “Вулиці та дороги населених пунктів”  вступили в дію з 1 вересня 2018 року. Ними було введено низку принципово якісних змін для безпеки і комфорту людей, зокрема, можливість звуження ширини смуг руху на дорогах, обов’язкове встановлення спеціальних захисних огороджень на зупинках громадського транспорту, обов’язкове облаштування острівців безпеки на нерегульованих переходах, велодоріжок та велосмуг та інші зміни.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Нагадаємо, у КМДА розповіли де, коли і які велодоріжки і паркінги збудують у Києві.