Вчені повідомили про загрозу повного зникнення унікальної тварини

Вчені повідомили про загрозу повного зникнення унікальної тварини

Серед тих видів фауни, які ми скоро можемо втратити, і це чарівне створіння - мексиканський аксолотль. Його назва перекладається як «водяна іграшка». Зовні він дійсно схожий на усміхненого персонажа мультиків. Про це повідомляє прес-служба ООН.

На фото : аксолотль

Унікальною особливістю цієї тварини є здатність регенерувати втрачену частину тіла - кінцівки, хвіст, щелепу, хребет, шкіру. Вчені сподіваються, що вивчення аксолотля дозволить їм розгадати секрет цієї особливості і поставити її на службу людині.

Сьогодні цей вид охороняється Міжнародною Червоною книгою, йому надано статус вимираючого.

Предки сучасних амфібій родом з гірських мексиканських озер Чалко і Хочімілко. Там вони жили в воді, але також виходили на сушу. Для ацтеків «риби з ногами» були звичайною їжею.  Рибоподібних личинок, які швидко розмножуються, вистачало на всіх. Проблеми почалися пізніше. Спочатку через загрозу затоплення місцевого населення осушили озеро Чалко, потім неприємності торкнулися і Хочімілко. Довколишній Мехіко вимагав все більше води, і водоймище більше не могло справлятися з навантаженням: озеро почало міліти. На сумну долю аксолотлів сильно вплинув і запуск нетипових для регіону видів риб. Це були азіатські коропи та африканські тилапіі. Аксолотль припав їм до смаку, і вони стали поїдати його у величезних кількостях. Сьогодні рибалки ще виловлюють аксолотлів, тварин можна побачити на ринках: підприємливі мексиканці пропонують їх як сувеніри. Але, якщо справа так піде і далі, то незабаром в природі цих дракончиків з усміхненою зовнішністю і неординарною поведінкою просто не залишиться.

А на Гавайях днями померла остання відома гавайський тропічний равлик виду Achatinella apexfulva. Про це повідомив департамент природних ресурсів штату. Равлик на прізвисько Джордж помер у віці близько 14 років. Цей равлик повністю зник в дикій природі, у 1997 році десять останніх представників виду спеціально забрали в лабораторію для розведення в неволі.

На фото: гавайський равлик Джордж

«Вечірній Київ» також повідомляв, що не стало останнього на планеті білого носорога на ім’я Судан, а також що з появою людини на Землі зникли 40 видів всіх тварин і хто нині під загрозою зникнення.